SolarÇatı 2019 Konferansı 29 Mayıs’ta İstanbul’da

TÜHA HABER / SolarÇatı 2019 Konferansı İstanbul’da ‘İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek.

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı’nın edindiği bilgiye göre, Asunim, İş Bankası ve SMA sponsorluğunda, ICCI 2019 destekleri ile gerçekleştirilecek olan konferansta, yeni lisanssız elektrik üretim yönetmeliğini ve güneş enerjili çatıları ele alınacak.

Güneşli bir gelecek, güneş enerjisi ile gelecek‘ sloganıyla yola çıkan Solarbaba 1996 yılından beri, başta güneş enerjisi olmak üzere temiz enerji kaynaklarının tanıtılması, kurulu kapasitesinin hızla artması ve tabana yayılması için çalışıyor.

Solarbaba, 120 kurumsal üye & destekçi ve aylık 2 milyon + okunma oranı ile faaliyetlerini bir sosyal şirket olarak sürdürüyor.

Solarbaba’nın hedefimiz yüzde 100 temiz enerjili bir dünya olup, geliştireceği ve uygulayacağı sosyal sorumluluk projeleri ile yoluna devam ediyor.

Şişecam Bilim ve Teknoloji Merkezi’nin Çatısına Güneş Santrali
Cam sektörü lideri, Türkiye’nin ilk cam ihracatçısı ve ilk mekanik cam üretim tesisinin sahibi olan  Şişecam Topluluğu’nun, Mersin Düzcam Üretim Fabrikası çatısında kurulan 6,2 MW güneş enerji sisteminde Schmid Pekintaş’ın güneş panelleri kullanıldı.

Yeni Lisanssız Elektrik Üretim Yönetmeliği
Uzun süredir beklenen lisanssız elektrik üretimi yönetmeliği 12 Mayıs 2019 tarihinde resmi gazetede yayınlandı. Birçok önemli değişikliğin yapıldığı mevzuatta aylık mahsuplaşma da mevcut.

HT Solar Pazarlama Elemanı Arıyor
Türkiye’de güneş paneli üreten önemli şirketlerden biri olan HT-Solar ekibini büyütüyor. İlgilenenler pazarlama uzmanı ilanına başvurabilir.

Zorlu Enerji Filistin’de Elektrik Üretmek İçin Şirket Kuruyor
Türkiye’den Zorlu Enerji ile Filistin’in elektrik dağıtımının dörtte birini gerçekleştiren ve Filistin’in ana elektrik dağıtıcısı olan JDECO (Jeruselam District Electricity Company), bölgeye elektrik sağlamak için ilk etapta 30 MW olmak üzere toplamda 100 MW kurulu güce erişecek güneş enerjisi projelerinin yapılmasını öngören “Ortak Girişim Anlaşması”na imza attı.

SMA Yeni Enerji Sistemini Tanıtacak
Münih’te düzenlenecek Intersolar Europe 2019 fuarında SMA, yeni çözümü SMA Enerji Sistemi’ni (SMA Energy System) tanıtacak.

Güneş enerjisini uygun maliyetle üretmek, depolamak ve dijital platformda kontrol edebilmesini sağlamak amacıyla düşünülmüş yeni sistem çözümü “SMA Energy System” hakkında daha fazla bilgi almak için; SMA standı da yer alacak.,

HABER : Ataner YÜCE

(TÜHA) Türkuaz Uluslararası Haber Ajansı / İSTANBUL

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

‘Pelin Çift ile Gündem Ötesi’ her Çarşamba ‘Diriliş’ Dizisinden sonra TRT 1 Ekranlarında..

Tuba Nur TÜRKELİ

Tuba Nur TÜRKELİ

Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close