SEDAŞ Kocaeli’ye ihaner ediyor

TÜHA HABER / Kocaeli il genelindeki enerji altyapılarındaki yetersizlik ve sık sık kesilen elektrikler günlük hayatı ve sanayi üretimini olumsuz etkilerken, İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’ın konuyla ilgili verdiği soru önergesine Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından verilen yanıt 2019 yılında da bu sorunun çözülmeyeceğini ortaya çıkardı.

SEDAŞ KOCAELİ’YE İHANET EDİYOR

Kocaeli’nde özellikle Gebze ilçe merkezi ve kırsalında yaşanan elektrik kesintileri vatandaşları mağdur ederken konuyla ilgili İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’ın verdiği soru önergesine Enerji ve Tabii Kaynakları Bakanı Fatih Dönmez’den cevap geldi.

Bakan Dönmez, cevabında 6446 Elektrik Piyasası Kanunu uyarınca dağıtım şirketlerinin kullanıcılara yeterli, sürekli, kaliteli ve belirtilen gerilim aralığında enerji sunulması için gerekli yatırımları yapması yönünde sorumlulukları belirlendiğini belirtti.

Bakanlığın elektrik dağıtım şirketlerini denetim yetkisi olduğunu belirten Dönmez, bu yetkilere dayanarak her yıl inceleme ve denetim olduğunu savundu.

BİR ELEKTRİK DİREĞİNİ DİKEMEYEN SEDAŞ’A NEDEN GÜVENELİM?

İYİ Partili Türkkan konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Kocaeli’nin nüfusunun hızla arttığını ve başta organize sanayi bölgelerine ev sahipliği yapan Gebze’de elektrik kesintilerine bir çözüm bulunmadığını, verilen trafo ve enerji yatırımı sözlerine rağmen SEDAŞ’ın sözlerini tutmadığını belirtti.

Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, “SEDAŞ’ın 2019 yatırım programında Kocaeli’yle ilgili yeterince yatırım planı görünmemektedir. Sanayi bölgesi olan ve şikayetlerin en çok yaşandığı yerlerden biri olan Gebze’de tek bir trafo yatırımı bile verilen sözlere rağmen düşünülmemiş. Burada gerek bakanlık gerek SEDAŞ resmen 3 maymunu oynamaktadır. SEDAŞ gerekli şekilde denetlemiş ve yaptırım uygulamış olsa yıllardır bu şikayetler yaşanır mıydı? Bir elektrik direğini bile dikemeyen şirkete nasıl imtiyaz gösterildiğini Bakan Dönmez Bey açıklamalı. Ben Bakan Beye soruyorum o bana mevzuatı yazıyor. Kocaeli halkına maval okumayı bıraksınlar artık. Sanayinin başkenti Kocaeli’nde hala katrana bulanmış, çürümüş tahta kazıkları elektrik direği diyerek kullanıyorlar. Sevsinler sizin vizyonunuzu” dedi.

 ANKARA, TBMM, TÜHA HABER

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

‘Pelin Çift ile Gündem Ötesi’ her Çarşamba ‘Diriliş’ Dizisinden sonra TRT 1 Ekranlarında..

 

 

 

 

 

Tuba Nur TÜRKELİ

Tuba Nur TÜRKELİ

Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close