Savur Bahçeleri Yürüyüş Yolu Projesi

Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, “Belediye imkanlarını şehrimizin en ücra köşesine götürme derdindeyiz”dedi.

Savur Bahçeleri Yürüyüş Yolu Projesi ile ilgili görsel sonucu

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı‘nın haberine göre, Mardin Büyükşehir Belediyesi ile Savur Belediyesince, ilçe merkezindeki bahçelerinde vatandaşlar tarafından ziyaret edilip huzurlu vakit geçirilmesi adına başlatılan, “Savur Bahçeleri Yürüyüş Yolu Proje”si çalışmaları devam ediyor.

Savur Bahçeleri Yürüyüş Yolu Projesi ile ilgili görsel sonucu

Proje kapsamında, tarihi ve turistik bahçelerde vatandaşların ve dışardan şehre gelen turistlerin doğayla iç içe olmasını sağlamak amacıyla bahçelerde yürüme yolları yapıldı.

Yaklaşık bir kilometre uzunluğundaki yürüme yoluna vatandaşlar yoğun ilgi göstererek fotoğraf çekip anı ölümsüzleştiriyor. Projeyle, Savur bahçelerinin Türkiye ve dünyaya tanıtılması hedefleniyor.

Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, ile ilgili görsel sonucu

Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, yaptığı açıklamada, Mardin Büyükşehir Belediyesi olarak şehrin tarihi ve doğa güzelliklerini ortaya çıkarmak amacıyla yatırımlarını sürdürdüklerini ifade etti.

Savur Bahçeleri Yürüyüş Yolu Projesi ile ilgili görsel sonucu

“Eski Mardin’de yaptığımız sokak sağlıklaştırmalarıyla tarihi dokuyu yeniden canlandırarak vatandaşlarımızın ziyaretine aldık” diyen Mustafa Yaman, “Bu çalışmalarımızı, şehrimizde ki 10 ilçemizde de sürdürüyoruz. İmkanlarımızı şehrin güzelliğini ortaya çıkarmaya için harcıyoruz” dedi.

Mustafa Yaman, Büyükşehir Belediyesi olarak Savur ilçesine yaptıkları  yatırımların yanı sıra özellikle doğa severlerin doğayla içe içe zaman geçirmeleri için ‘Savur Bahçeleri Yürüyüş Yolu Projesi’ni hayata geçirdiklerini açıkladı.

Savur Bahçeleri Yürüyüş Yolu Projesi ile ilgili görsel sonucu

Yaklaşık bir kilometre uzunluğundaki yürüme yolunda vatandaşların ve dışardan gelen misafirlerin doğayla baş başa zaman geçirdiklerini hatırlatan Mustafa Yaman, ziyaretçilerin aynı zaman da fotoğraf çekip anlarını ölümsüzleştirdiklerini, bu proje kapsamında Savur ilçesinin güzel bahçelerini Türkiye’ye ve dünyaya tanıtmayı amaçladıklarını kaydetti.

MARDİN, TÜHA HABER

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close