Rakka’da çiftçilerden YPG/PKK’ya protesto

TÜHA HABER / Rakka’da çiftçiler, geçim kaynakları olan tarım arazilerini ateşe veren terör örgütü YPG/PKK’yı protesto etti.

Terör örgütü YPG/PKK, işgal ettiği Rakka’da, Araplara zulmetmeye devam ediyor. Binlerce dönüm ekili alanı ateşe veriyorlar. Çiftçinin geçim kaynaklarını bir bir yok ediyorlar.

Rakka’nın batı kırsalında duruma tepki gösteren yüzlerce Arap çiftçi, Cuma namazının ardından yürüyüş yaptı.

(TÜHA) Türkuaz Uluslararası Haber Ajansı / ANKARA, TRT Haber

Tuba Nur TÜRKELİ

Tuba Nur TÜRKELİ

Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close