Müslüman Ülkelerde ve Türkiye’de İslamofobi

TÜHA HABER /SETA bağımsız, tarafsız düşünce ve yayın kuruluşu, Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı tarafından 6 Aralık Cuma günü saat 15.00’de İstanbul’da ‘Müslüman Ülkelerde ve Türkiye’de İslamofobi’ konusunda panel gerçekleştirecek.

İslamofobi ve İslamofobik saldırılar sadece Batı ülkelerinde değil Müslüman ülkelerde de sıklıkla rastlanan bir fenomen haline geldi.

Türkiye özelinde Müslüman ülkelerde kasıtlı şekilde göz ardı edilen İslamofobik olayların tartışılacağı panelde İslamofobinin siyasi, toplumsal ve medya alanlarındaki yansımaları ele alınacaktır.

SETA bu çerçevede İstanbul ofisinde “Müslüman Ülkelerde ve Türkiye’de İslamofobi” başlıklı bir panelin moderatörlüğünü Daily Sabah Yayın Koordinatörü Meryem İlayda Atlas  yapacak.

Panelin konuşmacıları arasında AK Parti Grup Başkan Vekili ve Tokat Milletvekili Özlem Zengin, SETA Araştırmacısı Zeliha Eliaçık, 28 Şubat Öğrenci Derneği Başkanı Emine İlyas ve İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Turgay Yerlikaya yer alacak.

Daha fazla bilgi için: Hacı Mehmet Boyraz, mboyraz@setav.org

Panel: Müslüman Ülkelerde ve Türkiye’de İslamofobi

Panel: Müslüman Ülkelerde ve Türkiye’de İslamofobi


 • Tarih : 06/12/2019
 • Saat :15:00 : 17:00
 • Yer : SETA İstanbul
 • Bitiş  : 06/11/2019
 • Adres : Defterdar Mah. Savaklar Caddesi. No:41-43

LCV & DETAYLI BİLGİ İÇİN : Hacı Mehmet Boyraz – mboyraz@setav.org


 • Moderatör : Meryem İlayda Atlas, Daily Sabah
 • Konuşmacılar :Özlem Zengin, AK Parti Grup Başkan Vekili ve Tokat MilletvekiliZeliha Eliaçık, SETA

  Emine İlyas, 28 Şubat Öğrenci Derneği

  Turgay Yerlikaya, İstanbul Üniversitesi

[TÜHA Haber Ajansı, 02 Aralık 2019]

Şerife YÜCE YAVAŞOĞLU

Şerife YÜCE YAVAŞOĞLU

Şerife YÜCE, İzmit doğumlu olup, İlk, orta ve liseyi İzmit'te tamamladı.. Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Uzun yıllar İstanbul ve Kocaeli'nde öğretmenlik yaptı. 2008 yılında emekli oldu. TÜHA Eğitim & Yurt Dışı Danışmalık Şirketini kurdu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nde bir süre eğitim işlerini yürüttü. Diksiyon ve Güzel Konuşma eğitimleri verdi. (TÜHA) Türkuaz Uluslararası Haber Ajansı'nda Genel Yayın Yönetmeni. Halen küçük hikayeler. haber ve köşe yazıları yazıyor. Evli ve bir çocuk annesi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close