Mardin’de yüzlerce öğrenci üniversiteli oldu

Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezinin açtığı kurslara devam eden yüzlerce öğrenci üniversiteli oldu.

Yüzlerce öğrenci üniversiteli oldu ile ilgili görsel sonucu

(TÜHA) Türkuaz Haber Ajansı‘nın haberine göre, Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından şehirdeki öğrencilerin faydalanması için açılan ve bölgenin en büyük ve en modern Gençlik Merkezinde açılan YKS kursları meyvesini verdi.

Yüzlerce öğrenci üniversiteli oldu ile ilgili görsel sonucu

Kayıt yaptıran yaklaşık 8 bin öğrenci merkezin, 7 bin güncel kitabın bulunduğu kütüphanesi, müzik, resim, yabancı dil, temel kodlama, grafik tasarım, okuryazar, KPSS, TUS ve YKS gibi atölyelerden faydalanıyor.

Yüzlerce öğrenci üniversiteli oldu ile ilgili görsel sonucu

YKS kurslarına devam eden gençlerden yaklaşık 400 öğrenci, tıp, diş hekimliği, mühendislik, ilahiyat, öğretmenlik gibi birçok alandan Boğaziçi, Hacattepe, Dokuz Eylül, İstanbul Üniversiteleri başta olmak üzere yaklaşık 30 üniversiteye yerleşti.

Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, ile ilgili görsel sonucu

Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman

Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, “Üniversiteyi kazanan Mardinli öğrenci ve ailelerinin büyük sevinçleri var, buda beni son derece mutlu ediyor.”

Yaman, “Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde ve onun vermiş olduğu desteklerin gençlere aktarılması ve organize etmeyi son derece önemli buluyorum. Yeni sistemde devletimizin bütün imkanları başta gençlere, kadınlara, öğrencilere ve dezavantajlı gruplara olacak. Bizde bu imkanları bu şekilde kullanıyoruz. Bundan dolayı Sayın Cumhurbaşkanı’na teşekkür ediyorum. Gençlerde çok teşekkür ediyorlar” diye konuştu.

Yüzlerce öğrenci üniversiteli oldu ile ilgili görsel sonucu

Belediye imkanlarını gençlere sunmaya devam edeceklerinin altını çizen Yaman, “Bir buçuk yıl önce Büyükşehir Belediyesinin imkanlarını gençlere sunacağımızı söylemiştik. Bu sunmuş olduğumuz imkanların sonucunu almakta bizi son derece sevindirdi. YKS kurslarına devam eden gençlerimizin çoğu iyi üniversiteleri kazandı. İnşallah belediyemizin imkanlarını gençlere sunmaya devam edeceğiz” diye belirtti.

Yüzlerce öğrenci üniversiteli oldu ile ilgili görsel sonucu

Yaman, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bizim amacımız gençlerimizin iyi vatandaş, iyi genç ve iyi insan olmaları. Çoğunun hedefindeki bölümü kazanması beni son derece mutlu etti. Gençlerimiz, gittikleri okullara çok donanımlı gidiyorlar. Türkiye’nin bir dünya devleti olduğunu bilerek gidiyorlar. Bizim gençlerimiz, başka illerden gelen gençlerden daha donanımlı ve daha tecrübeli olacak. Yani Mezopotamya’dan dünyayı, ülkemizi yorumlayan, ülke ekonomisi ve ülke tarihini bilen, ülkesini bilen, ülkesini seven ve hizmet etme arzusuyla çalışan bir gençlik istiyorduk ve böyle oldu. Bende, son derece mutluyum.”

MARDİN, TÜHA HABER

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close