Maarif Vakfı Afganistan’da bir okul daha açtı

TÜHA HABER / Türkiye Maarif Vakfı tarafından Afganistan’ın başkenti Kabil’de bir ilkokul daha hizmete açıldı.

(TÜHA) Türkuaz Haber Ajansı’nın haberine göre, Kuran-i Kerim tilavetinin ardından kurdele kesimiyle eğitime açılan okul binasındaki bölümleri protokol üyelerince tek tek gezildi.

Modern bir şekilde inşa edilen ilkokulunda birinci sınıftan altıncı sınıfına kadar 288 öğrenci eğitim görecek.

Kütüphane, kimya labaratuvarı, bilgisayar sınıfı, müzik sınıfı, tasarım beceri atölyesi, revir ve rehberlik servisi, sportif faaliyetler için uygun mekanların bulunduğu söz konusu ilkokulunda, ayrıca Türk ve Afgan öğretmenler tarafından Türkçe İngilizce, Farsça ve Peştuca dili eğitimi verilecek.

Okulun açılış törenine Afganistan Eğitim Bakanı Mirveyis Belhi, Türkiye Maarif Vakfı Başkanı Birol Akgün, Türkiye’nin Kabil Büyükelçiliği Müsteşarı Atasay Erongun, Eğitim Ataşesi Mehmet Kiraz, TİKA Kabil Koordinatörü Zühtü Çal, Türkiye Maarif Vakfı mütevelli heyeti üyeleri Selim Cerrah, Cahit Bağcı ve yönetim kurulu üyesi Mahmut Özdil, milletvekilleri ve davetliler katıldı.

[TÜHA Haber Ajansı, 19 Aralık 2019]

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

‘Pelin Çift ile Gündem Ötesi’ her Cuma saat: 00.15’te TRT 1 Ekranlarında..

Şerife YÜCE YAVAŞOĞLU

Şerife YÜCE YAVAŞOĞLU

Şerife YÜCE, İzmit doğumlu olup, İlk, orta ve liseyi İzmit'te tamamladı.. Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Uzun yıllar İstanbul ve Kocaeli'nde öğretmenlik yaptı. 2008 yılında emekli oldu. TÜHA Eğitim & Yurt Dışı Danışmalık Şirketini kurdu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nde bir süre eğitim işlerini yürüttü. Diksiyon ve Güzel Konuşma eğitimleri verdi. (TÜHA) Türkuaz Uluslararası Haber Ajansı'nda Genel Yayın Yönetmeni. Halen küçük hikayeler. haber ve köşe yazıları yazıyor. Evli ve bir çocuk annesi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close