Lüks otel devi Steigenberger satıldı

TÜHA HABER / Dünyanın en büyük beşinci otel grubu olan Çinli Huazhu, Alman lüks otel grubu Steigenberger’i satın aldı. Satın alma karşılığında ödenecek para da belli oldu.

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı‘nın Turizm Ajansı‘nda yer alan habere göre, Birçok otel markasını çatısı altında bulunduran Huazhu Grubu, Alman Deutsche Hospitality grubunu satın aldığını duyurdu.

Huazhu’nun bir alt kuruluşu olan ‘China Lodging Holding Singapore’ tarafından satın alınan Deutsche Hospitality’nin Steigenberger Hotels & Resorts, MAXX by Steigenberger, Jaz in the City, Inrercity Hotel ve Zleep Hotels adlı alt şirketleri de bu satışta el değiştirdi. Deutsche Hospitality grubunun merkezi, Almanya’nın Frankfurt am Main kentinde bulunuyor.

700 milyon Euro ödeyecek

Huazhu, Deutsche Hospitality için 700 milyon Euro ödeyecek. Toplam 400 şehirde, 5 binden fazla oteli bulunan Huazhu, dünyanın en başarılı otel şirketleri arasında yer alıyor. Şirket, 139 milyon kişinin üyesi olduğu bir müşteri bağlılık programına sahip. Çatısı altında18 ayrı otel markası bulunduran Huazhu’nun otel yelpazesi; basit ekonomik otelden, üst kalite otellere kadar uzanıyor.

Oda sayısı açısından dünyadaki dokuzuncu en büyük otel grubu olan Huazhu, sermaye açısından dünyadaki beşinci en büyük otel şirketi ünvanına sahip. Tourexpi’de yer alan habere göre, 2019 yılında Singapur ve Japonya’da büyümeye başlayan Huazhu, şirket merkezini de Singapur’a taşıdı. Huazhu, büyüme hamlesini Deutsche Hospitality’yi alarak hızlandırmak istediğini belirtti.

Steigenberger Hotels & Resorts, Maxx, Jaz, IntercityHotel ve Zleep Hotel adlı 5 markaya sahip Deutsche Hospitality toplam 118 otel işletiyor. Grubun Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’da 19 ülkede geliştirme aşamasında 36 oteli daha bulunuyor. Bu yılın başlarında, 90. yıldönümüne yaklaşan şirket, 2024 yılına kadar dünya çapında 250 otele ulaşmayı planladığını duyurmuştu.

BERLİN, TÜHA Haber Ajansı

Şerife YÜCE YAVAŞOĞLU

Şerife YÜCE YAVAŞOĞLU

Şerife YÜCE, İzmit doğumlu olup, İlk, orta ve liseyi İzmit'te tamamladı.. Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Uzun yıllar İstanbul ve Kocaeli'nde öğretmenlik yaptı. 2008 yılında emekli oldu. TÜHA Eğitim & Yurt Dışı Danışmalık Şirketini kurdu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nde bir süre eğitim işlerini yürüttü. Diksiyon ve Güzel Konuşma eğitimleri verdi. (TÜHA) Türkuaz Uluslararası Haber Ajansı'nda Genel Yayın Yönetmeni. Halen küçük hikayeler. haber ve köşe yazıları yazıyor. Evli ve bir çocuk annesi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close