Londra’da Ukrayna elçiliği önünde güvenlik alarmı

TÜHA HABER / Ukrayna’nın İngiltere Büyükelçisine ait araca, başka bir araç tarafından iki kez arka arkaya çarpılması üzerine Londra polisi şüpheli araca ateş açtı. Olayda yaralanan olmadı. 

Londra’nın batısındaki Holland Park’taki Ukrayna büyükelçiliği binası önünde güvenlik alarmı yaşandı. Ukrayna’nın Londra Büyükelçisi Natalya Galibarenko’ya ait araca park halindeyken, bir başka otomobilin iki kez çarpması üzerine polis devreye girdi.

Polisin şüpheli araca ateş açması ile sonuçlanan olayda yaralanan olmadığı açıklandı. Kimliği açıklanmayan 40 yaşlarındaki erkek sürücünün yakalanarak, polis merkezine götürüldüğü bildirildi.

Polis, Londra’da öğleden sonra yaşanan olayın terör eylemi olarak görülmediğini açıkladı.

Büyükelçilikten olaya ilişkin yapılan açıklamada “Polis hızlıca çağrıldı ve şüphelinin aracı engellendi. Ancak polisin tüm çabalarına rağmen büyükelçinin aracına tekrar çarptı. Bunun üzerine polis, şüphelinin aracına ateş açtı” ifadesine yer verildi.

LONDRA, DW, TÜHA HABER 

Tuba Nur TÜRKELİ

Tuba Nur TÜRKELİ

Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close