‘Kuzey Kore’yle Diplomasi Devam Ediyor’

TÜHA Haber / Başkan Donald Trump’la Kuzey Kore lideri Kim Jong Un arasında Kuzey Kore’nin nükleer programıyla ilgili Şubat ayında yapılan zirve sonuç vermemişti.

Başkan Donald Trump’la Kuzey Kore lideri Kim Jong Un arasında Kuzey Kore’nin nükleer programıyla ilgili Şubat ayında yapılan zirve sonuç vermemişti.

Başkent Washington’da bir konferansta açıklamalarda bulunan Amerika’nın Kuzey Kore Özel Temsilcisi Stephen Biegun, Kuzey Kore ve ABD arasında ‘diplomasinin hala oldukça hareketli’ olduğunu kaydetti.

Washington’da Carnegie Nükleer Konferansı’nda konuşan Biegun iki ülke arasındaki görüşmelerin devam ettiğini belirtti.

Biegun, “Nükleerden arınmayı adım adım yapmayacağız. Başkan Trump bu konuda çok net konuştu ve Amerikalı yetkililer de bu konuda hemfikir” dedi.

Kuzey Kore ile Amerika liderlerinin geçen ay Vietnam’ın başkenti Hanoi’de gerçekleştirdikleri zirvede bir uzlaşıya varılamamış olması, her iki ülkenin de tekrar sert bir duruş sergilemesine neden oldu. Amerikalı yetkililer Kuzey Kore’ye nükleer programıyla ilgili beklenen kısıtlamaları getirmemesi halinde yaptırım uygulama tehdidinde bulunurken, Kuzey Kore’nin de Pyongyang’da yeni bir füze test atışına hazırlandığı belirtildi.

WASHINGTON, VOA, TÜHA HABER

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

‘Pelin Çift ile Gündem Ötesi’ her Çarşamba ‘Diriliş’ Dizisinden sonra TRT 1 Ekranlarında..

Tuba Nur TÜRKELİ

Tuba Nur TÜRKELİ

Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close