Koltuk sayısı 500 binin üzerine çıktı

TÜHA HABER / Marmaris, Bodrum ve Fethiye gibi önemli turizm merkezlerine sahip Muğla’ya İngiltere’den iyi haber geldi.

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı’nın haberine göre, YDA Dalaman Havalimanı Yönetim Kurulu Üyesi Hamdi Güvenç, geçen haftaki Londra WTM fuarında tur operatörlerinin yöneticileriyle görüşme yaptıklarını, bölgeye gelecek İngiliz turistlerin koltuk sayılarının yükseltildiğini söyledi

Planlanan koltuk sayısının 500 binin üzerine çıktığını aktaran Güvenç, bu rakama British Airways ile THY’nin uçuş planlaması sayılarının dahil olmadığını ifade etti.

Güvenç, Thomas Cook’un faaliyetine son vermesiyle boşalan alanın diğer tur operatörlerine fırsat oluşturduğunu vurguladı. Güvenç, İngiltere’de 21 şehirden Dalaman’a uçak kalktığını ifade etti.

2020 Mart rezervasyonları yapıldı

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Marmaris Bölge Temsil Kurulu Başkanı Suat Esin ise, “Önümüzdeki yıl da mart ayı itibarıyla rezervasyonlar yapıldı. Marmaris bölgesinde aradığı tatil imkanını çok rahat buluyorlar. Marmaris bölgesi İngiliz turistle özdeşleşmiş durumda.” dedi.

MUĞLA, TÜHA Haber Ajansı 

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

‘Pelin Çift ile Gündem Ötesi’ her Cuma saat: 00.15’te TRT 1 Ekranlarında..

Şerife YÜCE YAVAŞOĞLU

Şerife YÜCE YAVAŞOĞLU

Şerife YÜCE, İzmit doğumlu olup, İlk, orta ve liseyi İzmit'te tamamladı.. Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Uzun yıllar İstanbul ve Kocaeli'nde öğretmenlik yaptı. 2008 yılında emekli oldu. TÜHA Eğitim & Yurt Dışı Danışmalık Şirketini kurdu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nde bir süre eğitim işlerini yürüttü. Diksiyon ve Güzel Konuşma eğitimleri verdi. (TÜHA) Türkuaz Uluslararası Haber Ajansı'nda Genel Yayın Yönetmeni. Halen küçük hikayeler. haber ve köşe yazıları yazıyor. Evli ve bir çocuk annesi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close