Kılıçdaroğlu: 12 yıllık üretilen yalan çöktü

TÜHA HABER / CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ergenekon davası için “Tam 12 yıllık üretilen yalan çöktü” dedi.

Meclis grubundaki konuşmasına Sivas Katliamına değinerek başlayan CHP lideri ” 2 Temmuz’da Madımak’ta bir insanlık katliamı yaşandı, insanlar diri diri yakıldı. Bunu unutmayacağız ve asla unutturmayacağız.Kin ve öfke insana yakışmaz. Bir insanın düşüncelerini, yaşam tarzını beğenmeyebilirsiniz. Ama kimsenin kimseyi öldürmeye, yakmaya hakkı yoktur. ” diye konuştu.

Dün sonuçlanan Ergenekon davasına değinen Kılıçdaroğlu ” 2007’de bir evin çatısında bulunan el bombalarıyla Ergenekon, Balyoz olayları başladı. Ne oluyordu da Türkiye’de, bir evde bulunan el bombalarıyla Türk ordusuna operasyon yapılıyordu? Tam 12 yıllık üretilen yalan çöktü” dedi.

12 yıllık çilenin hesabını kim verecek?

CHP lideri “12 yılda bu ailelerin çilesinin hesabını kim verecek? 12 yılda hapiste ölenlerin hesabını kim verecek? Ali Tatar’ın hesabını kim verecek? Türkan Saylan’ın hesabını kim verecek? ülkenin Genelkurmay Başkanı terörist denilerek hapse atıldı, bunların hesabını kim verecek?” sorularını sordu.

Dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın zırhlı aracını savcıya verdiğini hatırlatan Kılıçdaroğlu O günlerde ‘Ben bu davaların savcısıyım’ diyen kişi bugün en tepede oturuyor. Şimdi soruyorum o kişiye, o davaların savcısı olmaktan hicap mı duyuyorsun, gurur mu duyuyorsun?” dedi.

Getireceğiniz adalet paketinde Eren Erdem’in dışarıya çıkacağına söz veriyor musunuz? diye soran Kılıçdaroğlu “Boşu boşuna yatıyor Eren Erdem. Hangi gerekçeyle tutuyorsunuz? Gizli tanık ifadesiyle tutuklu Eren Erdem. Gizli tanık ‘Benim borcumu silecekler diye ben bu ifadeyi verdim, sonra vazgeçtim’ dedi. Ama Eren Erdem hala tutuklu.” ifadelerini kullandı.

Önder, Altan, Ilcak, Demirtaş hangi gerekçeyle içeride?

Kılıçdaroğlu ayrıca “Sırrı Süreyya Önder, Ahmet Altan, Nazlı Ilıcak, Selahattin Demirtaş hangi gerekçeyle içeride?” diye konuştu.

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu’na da değinen CHP lideri “. Neyi istişare edecekler? Erdoğan’a itiraz mı edecekler? Hayır efendim. Bunlara 13 bin lira para verdiler. Bunlar da dediler ki 13 bin lira veriyorlar. Yükseltin bu parayı. Ne oldu 18 bin lira oldu. Neyin istişaresi bu? Aldığınız para fakir fukaranındır.” dedi.

(TÜHA) Türkuaz Uluslararası Haber Ajansı / ANKARA (TBMM)

Tuba Nur TÜRKELİ

Tuba Nur TÜRKELİ

Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close