Karadeniz ve Hazar ülkeleri Karate Şampiyonası

Ordu’nun Fatsa ilçesinde düzenlenen Karadeniz ve Hazar Ülkeleri Uluslar arası Karate Şampiyonası’nda heyecan 31 Ağustos 2 Eylül tarihlerinde arasında yaşandı.

      Vasfi AŞÇI

Ordu’nun Fatsa ilçesinin ev sahipliğinde düzenlenen Karadeniz ve Hazar Denizi’ne kıyısı olan ülkeleri bir araya getiren Karadeniz ve Hazar Ülkeleri Uluslararası Karate Şampiyonası yoğun bir katılımla düzenlendi.

Ordunun Fatsa ilçesinde düzenlenen şampiyonada beş ülkeden ve Türkiye’nin her köşesinden yüzlerce sporcu yarışmaya katılmak için Fatsa’ya gelerek dereceye girebilmek için mücadele ettiler.

Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan ile ilgili görsel sonucu

Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan

Şampiyonanın açılış seronomisi 31 Ağustos Cuma günü gerçekleştirildi. Açılış seremonisinde konuşan Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan “ilk kez bu seviyede bir organizasyon düzenleyen Fatsa’nın karate camiasına güzel bir ev sahipliği yaptığını ve katkı sağlayan herkese teşekkür etti.

Ordu Valisi Seddar Yavuz

Ordu’nun bir oksijen şehri olduğunu vurgulayan Ordu Valisi Seddar Yavuz, şampiyonanın Ordu’da yapılmasını sağlayan Türkiye Karate Federasyonu’na yöneticilerine ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Fatsa’nın yeni Belediye Başkanı Muharrem Aktepe
Fatsa Belediye Başkanı Muharrem Aktepe

Şampiyonanın düzenlenmesinde önemli katkıları bulunan Fatsa Belediye Başkanı Muharrem Aktepe “ilk kez bu seviyede bir organizasyona ev sahipliği yapmanın heyecanı içinde olduklarını dile getirdi. Bu şehirde bu tür etkinlikleri arttırarak devam ettirmeyi istiyoruz dedi.

Ordu Karate il temsilcisi Ahmet Karacı ile ilgili görsel sonucu

Ordu Karate il temsilcisi Ahmet Karacı

Öte yandan bu şampiyonanın Fatsa ilçesinde düzenlenmesi için emek ve gayret harcamış biri vardı kii adını asla anmadan geçemeyeceğim bir kahraman idi. Ordu Karate il temsilcisi Ahmet Karacı. Bu kardeşimiz Fatsa ilçesinde Karate adına çok güzel işlere imza attı. Birçok genci Karate sporu ile tanıştırdı sevdirdi ve başarıya doğru emin adımlarla ilerledi.

Ahmet Karacı’nın omzundaki yük her geçen gün artarken o bıkmadan usanmadan yorulup yorulduğunu belli etmeden yarınların gençlerine spor sevgisi kazandırmanın peşinde idi. Bunun bu başarı ve çabasını gören civar ilçe yöneticileri de kendi ilçelerinde bu spor etkinliğinin olması için imkan ve olanaklar sunmaya başladılar.

Çok kısa bir zaman aralığında Türkiye Karate Federasyonu ve Ordu Karate İl temsilciği görevine getirilen Ahmet Karacı’nın azmi heyecanı ve spor sevdası bitmek tükenmek bilmiyordu.

İki yıl üst üste Kumru ilçesinde mükemmel bir organizasyon ile Karadeniz iller arası Karate şampiyonası düzenledi. Hep yeni yeni çalışmalar içerisinde idi. İlinde veya ilçesinde önemli bir federasyon faaliyeti yapmak istiyordu.

Federasyon faaliyet programında yer alan Karadeniz ve Hazar Ülkeleri Uluslar arası Karate Şampiyonası kendi ilinin ev sahipliğinde yapmak istiyordu. Kısa zamanda bu şampiyonanın Ordu ilinde yapılması kararı çıktı ve Ahmet Karacı hemen kolları sıvadı.

Bir ay gibi kısa bir zaman diliminde İl, İlçe yöneticileri ve STK ile beraber bu büyük organizasyona liderlik etti. Gecesini gündüzüne katarak çok çalıştı çok yoruldu. Bu işin üstesinden geldi ve çok güzel bir şekilde organize ederek yüzünün akıyla çıktı. Tüm katılımcılar Fatsa ilçesinden memnun ayrıldı. Bende buna bizzat şahit oldum.

Ahmet Karacı ile veda etmeden önce turnuva hakkında ayak üstüde olsa sohbet ettik. Ahmet Karacı “Bugün Fatsa ilçemizde Karadeniz ve Hazar Ülkeleri Uluslar arası Karate Şampiyonası düzenlenmesi anlamında önemli bir yarışmaya ev sahipliği yaptık. Bu önemli organizasyonun gerçekleşmesinde çok çok katkılar veren Tüm kurum ve kuruluşlara ve tüm katılımcılara sonsuz teşekkürler ediyorum. Daha işin başındayız. Önümüzdeki birkaç yıllık süreçte bu bölgeyi Türkiye’de çok fazla duyacağız” dedi.

Bu turnuvayı en başından en sonuna dek bende bizzat gözlemleyip destek verenlerdenim.   Başta Ordu valiliği tarafından desteklenen şampiyona sorunsuz ve güzel bir şekilde tamamlandı. Ben buradan bizleri ağırlayan Ahmet Karacı arkadaşımı bir kez daha tebrik ederek teşekkür ediyorum.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close