İZODER’in “Tüm Yönleriyle Yalıtım Semineri”

TÜHA HABER / Yalıtım sektörünün lider markası İzocam, sektörün önemli buluşmalarından bir olan ve Eskişehir’de gerçekleştirilen “Tüm Yönleriyle Yalıtım Semineri” ne sponsor oldu.

Mustafa Kemal ATATÜRKEnerji kaynaklarının sürdürülebilir kullanımı ve enerji verimliliği konularının tartışıldığı ve Türkiye’nin çeşitli illerinde gerçekleştirilen “Tüm Yönleriyle Yalıtım Semineri” bu kez Eskişehir Tasigo Hotels Bademlik Termal tesislerinde yapıldı.

T.C Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile İZODER işbirliğinde gerçekleştirilen ve İzocam’ın da sponsor olduğu seminerler dizisinin Eskişehir’de düzenlenen son ayağında yangın yalıtımı, enerji verimliliği, ısı yalıtımı ve ses yalıtımı konuları ele alındı.

Açılış konuşmalarının ardından düzenlenen oturumlarda konunun uzmanları Yangın Yalıtımı ve Yangın Güvenliği Tedbirleri, Enerji Verimliliği için Isı Yalıtımı ve Isı Yalıtımı Uygulamaları, Su Yalıtımı Yönetmeliği Neler Getiriyor? Su Yalıtımı Uygulamaları, Ses Yalıtımı Yönetmeliği ve Ses Yalıtımı Uygulamaları konularında sunumlar yaptılar ve bilgi paylaştılar.

İzocam son dönemde Eskişehir’in önde gelen projelerine ürün temin ederek, yalıtım danışmanlığı hizmeti verdi. Bu projelerden biri olan Tanap-Tekfen Projesi Eskişehir Gaz Ölçüm İstasyonu, Eskişehir Aksaklı Mevkii’nde yer alan 55 bin metrekarelik alana sahip 105 binadan oluşan bir proje.

Taşyünü 7 cm olarak cephelerde yaklaşık 50000 m2, Xps tabanda 300 kpa olarak 55000 m2, Xps perde yalıtımda 150 kpa olarak 15000 m2 İzocam ürünlerinin kullanıldığı projedeki ürünlerinin uygulaması 4 Mevsim Mad.İnş. San. Tic Ltd Şti. tarafından gerçekleştirildi.

İzocam’ı tercih eden Aydoğanlar İnşaat tarafından yapılan uygulamanın devam ettiği Eskişehir Capella Park projesinde ise 6800 m2 İzocam Manto R+ 3 cm, 3100 m2 İzocam Manto 2,5 cm, 4600 m2 İzocam Mineral Ara Bölme Levhası, 900 m2 XPS 300 kpa 5 cm Düz XPS. ürünleri kullanıldı. Projenin ürünleri İzocam Eskişehir bayisi Cem İzolasyon tarafından temin edildi.

Eskişehir’de işbirliği yapılan bir başka proje ise Ünlü İnşaat tarafından gerçekleştirilen Ihlamur Konakları Projesi oldu. 12 bin metrekarelik 94 dairelik projede kullanılan 8.000 m2 İzocam Manto R+ taşyünü 7 cm ve 3.000 m2 İzocam Manto R+ taşyünü 3 cm’lik ürünlerin uygulaması 4 Mevsim Mad.İnş. San Tic Ltd Şti. tarafından gerçekleştirildi.

HABER : Doret HABİB

ESKİŞEHİR, TÜHA Haber Ajansı

Şerife YÜCE YAVAŞOĞLU

Şerife YÜCE YAVAŞOĞLU

Şerife YÜCE, İzmit doğumlu olup, İlk, orta ve liseyi İzmit'te tamamladı.. Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Uzun yıllar İstanbul ve Kocaeli'nde öğretmenlik yaptı. 2008 yılında emekli oldu. TÜHA Eğitim & Yurt Dışı Danışmalık Şirketini kurdu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nde bir süre eğitim işlerini yürüttü. Diksiyon ve Güzel Konuşma eğitimleri verdi. (TÜHA) Türkuaz Uluslararası Haber Ajansı'nda Genel Yayın Yönetmeni. Halen küçük hikayeler. haber ve köşe yazıları yazıyor. Evli ve bir çocuk annesi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close