İyi Parti’de görev değişimi

TÜHA HABER / İyi Parti Meclis Grup Başkanvekili Yavuz Ağıralioğlu görevini Müsavat Dervişoğlu’na devredecek. Yavuz Ağıralioğlu, Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirilecek.

İyi Parti 3-4 Ağustos’ta Olağanüstü kongreye gidiyor. Kongre öncesinde partide görev değişimi olacak.

İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, partisinin grup başkanvekilliği görevini İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu’na devredecek.

Ağıralioğlu, İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı olacak

Yavuz Ağıralioğlu’na ise partide yeni bir görev verilecek. Ağıralioğlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirilecek.

Görev değişiminin kongrede kamuoyu ile paylaşılacağı öğrenildi. Resmi açıklamanın ardından iki isim yeni görevlerine başlayacak.

Yavuz Ağıralioğlu, zaman zaman HDP’li milletvekilleri ile yaşadığı tartışmalarla gündeme gelmişti. Ağıralioğlu, “Dünyanın her yerinde terör ve terör övücülüğü suçtur. Parlamentolarda arzı endam edici cümleler kurmak suçtur. Her türlü fikir müzakere edilir ama terör övücülüğü yapılamaz.” demişti.

Haftasonu yapılacak kongrede parti teşkilatının yeniden şekillenmesi bekleniyor.

(TÜHA) Türkuaz Uluslararası Haber Ajansı / ANKARA, TRT Haber

Tuba Nur TÜRKELİ

Tuba Nur TÜRKELİ

Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close