İyi Parti kurultaya gidiyor

TÜHA HABER / İyi Parti’de hafta sonu olağanüstü kongre var. Kongre öncesi MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den, İyi Partililere, “MHP’ye dönün” çağrısı geldi.

Mustafa Kemal ATATÜRKHafta sonu İyi Parti’nin, 4üncü olağanüstü kongresi var. Kongre öncesinde siyaset hareketli. Hareketliliğin sebebi MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin yaptığı çağrı. Bahçeli, İYİ Parti’ye giden ülkücülere MHP’ye dönün çağrısı yaptı.

Devlet Bahçeli yaptığı çağrıda, “Fiziken orada fikren aramızda bulunan dava arkadaşlarımın müştereken karar alıp MHP’ye dönüşün tarihi sorumluluğunu yerine getirmeleri halisane ve samimi beklentimdir.” dedi.

Bahçeli’nin “MHP’ye dönün” çağrısına İyi Parti yönetiminden tepki geldi. Parti Genel Sekteri Cihan Paçacı, çağrıyı ciddiyetten uzak olarak niteledi. “Bugüne kadar zillet ve İP diyen Bahçeli’nin “İYİ Partili kardeşlerim” diyerek hitap etmesi kafa karışıklığının göstergesidir.” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti’nin, hafta sonu yapılacak kongresinde delegeler tarafından genel idare kurulu üyeleri seçilecek. Bu arada partide görev değişimi de yaşandı.

İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, grup başkanvekilliği görevinden genel merkezdeki başka bir göreve atandı. Ağıralioğlu görevine, genel başkan yardımcısı ve parti sözcüsü olarak devam edecek.

Boş olan grup başkanvekilliği için İyi parti grubu Meclis’te toplandı. Yavuz Ağıralioğlu’nun kapalı grup toplantısına katılmaması dikkat çekti. Yapılan seçimle İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu, İyi Parti’nin yeni Grup Başkanvekili oldu.

(TÜHA) Türkuaz Uluslararası Haber Ajansı / ANKARA, TRT Haber

Tuba Nur TÜRKELİ

Tuba Nur TÜRKELİ

Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close