İmamoğlu: Kazanan İstanbul ve Türkiye olacak

TÜHA HABER / UEFA Şampiyonlar Ligi Şampiyonu Liverpool ile UEFA Avrupa Ligi Şampiyonu Chelsea’nin karşılaşacağı 2019 UEFA Süper Kupa Finali için İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu videolu bir mesaj yayınladı.

Mustafa Kemal ATATÜRK14 Ağustos Çarşamba günü Beşiktaş Vodafone Park Stadyumu’nda oynanacak karşılaşmada tarafsız olacağını dile getiren İmamoğlu “Bence her iki takım da şampiyon. Ancak bu maçta kazanan İstanbul ve Türkiye olacak” dedi.

İmamoğlu, paylaştığı videonun üzerine “İstanbul’da oynanacak Süper Kupa finali için hazırız. Tüm dünyanın izleyeceği bu karşılaşmada İstanbul olarak hep beraber iyi bir ev sahipliği yapacağız. İki takıma da başarılar.” notunu iletti.

Valilik tüm önlemleri aldı

Öte yandan İstanbul Valiliği iki İngiliz Premier Lig ekibini karşı karşıya getirecek karşılaşma öncesi herhangi bir olumsuz durum yaşanmaması için şehirde gerekli tüm önlemlerin alındığını açıkladı.

UEFA Başkanı ve yönetimi, Liverpool ve Chelsea takım kafilelerinin konaklayacakları oteller ve çevrelerinde güvenlik en üst düzeye çıkarılırken, iki takım kafilesinin hava alanı, otel ve stat arası gidiş gelişlerinde eskortların eşlik edeceği kaydedildi.

Valilik ayrıca müsabaka öncesinde Taksim Meydanı’nı Liverpool takım taraftarlarının toplanma alanı ilan ederken, Beşiktaş Çarşı Meydanı ise Chelsea takımı taraftarlarına ayrıldı. İstanbul’da Vodafone Park Stadyumu’na yakın bazı caddeler de maç günü trafiğe kapatılacak. UEFA Süper Kupası etkinliği boyunca Beşiktaş Park Stadyumu içerisinde kurulacak “Kriz Masası” aracılığıyla da olumsuz durumlara müdahale edilecek.

Reuters

Süper Kupa’da ilk kez kadın hakem

UEFA Süper Kupa finali bazı yönlerden ilklere sahne olacak. UEFA 2 Ağustos günü yaptığı açıklamada, İstanbul’daki finali Fransız hakem Stephanie Frappart’ın yöneteceğini duyurmuştu.

Böylelikle, UEFA’nın düzenlediği bu çapta büyük bir karşılaşmayı ilk kez bir kadın hakem yönetecek. Maçın 4. hakemiyse Cüneyt Çakır olacak.

Dev karşılaşma Türkiye saatiyle 22:00’da başlayacak.

Ülke ekonomisine 100 milyon euro katkı bekleniyor

Karşılaşma için çoğunluğu İngiliz olmak üzere yaklaşık 50 bin yerli ve yabancı futbol severin İstanbul’a gelmesi bekleniyor. Turizmciler, maçın kent ekonomisine 100 milyon euro katkı yapacağını ve otellerde doluluk oranının yüzde yüze ulaşmasını beklediklerini açıkladı. Birçok ülke tarafından canlı yayınlanacak olan maç İstanbul ve Türkiye’nin tanıtımına da büyük katkı sağlayacak.

HABER : Kerem CONGAR

İSTANBUL, Euronews, TÜHA HABER

Tuba Nur TÜRKELİ

Tuba Nur TÜRKELİ

Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close