İmamoğlu hakkında suç duyurusu

TÜHA HABER / Ordu Valiliği, İmamoğlu ve beraberindekilerin, Ordu-Giresun Havalimanı’ndaki VIP Salonunu kullanmak istemeleri neticesinde meydana gelen olaylarla ilgili suç duyurusunda bulundu.

5 Haziran Çarşamba günü CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu ve beraberindeki CHP’liler, Ordu’daki program sonrası Ordu-Giresun Havalimanı’ndaki VIP Salonunu kullanmak istemiş, sonrasında da olay çıktığı iddia edilmişti.

Ordu Valiliği yaşanan olayla ilgili suç duyurusunda bulundu.

Valilikten yapılan açıklamada VIP Salonunu kullanma konusunda ısrarcı olan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun ve CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’na, valiliğe bağlı İl Emniyet Müdür Yardımcısı Gencer Bayram ve havalimanı güvenlik amirleri tarafından defaatle büyük bir nezaket ve üslup içerisinde, Ekrem İmamoğlu ve beraberindekilerin Rical Listesinde olmadığından VIP Salonunu kullanmalarının mümkün olamayacağı ifade edildiği belirtildi.

Olaydan bir gün sonra valiliğin açıklama yaptığının hatırlatıldığı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Bahse konu açıklamamızda ifade etmiş olduğumuz tüm hususlar; olayın vuku bulduğu gün nöbetçi olan İl Emniyet Müdür Yardımcısı Gencer Bayram Havalimanı Şube Müdür Vekili Sezgin Aydın ve yaşananlara tanık olan diğer güvenlik görevlileri tarafından imza altına alınan tutanakla ve verdikleri ifadelerle, tüm ayrıntılarıyla birlikte ortaya koyulmuştur.

VIP Salonuna zorbalıkla girme ve işgal neticesinde yaşanan gerginlikte; CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nun, kendisine refakat eden polislere hitaben söylediği ‘Bu sizlik bir durum değildir. Bu Vali itlik yapmıştır. Kendisine aynen iletin’ ifadesi, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun’un, Havalimanı Şube Müdür Vekili Komiser Yardımcısı S.A.’nın yüzüne karşı ‘Tayip’in uşakları, haysiyetsizler, şerefsizler’, ayrıca polis memurlarına karşı ‘Bu sizlik bir durum değil, bunu it Valinin yaptırdığını biliyorum. O Valinin …… getireceğim. Bu devran döner elbet, herkes hesabını verecek’ ifadesi, CHP Ordu İl Başkanı Yusuf Furtun’un, VIP girişinde bulunduğu esnada ‘Bu Vali İl Başkanı mı, AK Parti Başkanı mı belli değil’ ifadesi, düzenlenen tutanakta, tanıklarıyla birlikte açıkça belirtilmiştir.”

Seyit Torun itiraf etti

CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun’un sözlerini itiraf ettiği bilgisi üzerine harekete geçildiğinin belirtildiği açıklamada şunlar kaydedildi:

“Nitekim, bu hakaret içeren ifadeler, ülkemiz genelinde yayın yapan basın-yayın organlarının yayınladığı haberlerde de yer almıştır. Keza, olayların içerisinde yer alan ve hakaret içeren ifadelerden birinin sahibi olan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun da, 07.06.2019 Cuma günü Ordu-Giresun Havalimanından yapacağı seyahat öncesinde, ilimizde uydudan yayın yapan TV52 ve Altaş TV televizyonu muhabirlerine yaptığı açıklamada, “Hakaret ettimse ben ettim” şeklinde ifade kullanarak, yapmış olduğu hakareti teyit ve itiraf etmiştir.

Sayın Valimizin ve güvenlik güçlerimizin nezdinde, Devletimizi, Devletin temsil makamını ve kurumlarını küçük düşürücü, aşağılayıcı, tehdit ve hakaret içeren söylemlerde bulunan kişiler hakkında, tüm bilgi, belge ve görüntülerle birlikte Ordu Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuş ve hukuki süreç başlatılmıştır.”

(TÜHA) Türkuaz Uluslararası Haber Ajansı / ORDU, TRT Haber

Tuba Nur TÜRKELİ

Tuba Nur TÜRKELİ

Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close