Harekatda 415 terörist etkisiz hale getirildi

TÜHA HABER / Fırat’ın doğusunda icra edilen Barış Pınarı Harekatı gece boyunca başarıyla sürdürüldü. Terör örgütü mevzileri etkili şekilde karadan ve havadan vuruldu. Etkisiz hale getirilen toplam terörist sayısı 415’e ulaştı.

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı’nda yer alan TRT Haber‘in haberinde, Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) Türkiye’nin güneyinde Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatlarıyla kazanılan sınır ötesi başarıların ardından, Fırat’ın doğusuna yönelik başlatılan Barış Pınarı Harekatı planlandığı şekilde başarıyla devam ediyor.

Gece boyunca ateş altına alınan terör hedefleri havadan ve karadan vuruldu. Etkisiz hale getirilen terörist sayısı 415’e ulaştı.

Milli Savunma Bakanlığının, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Fırat’ın doğusunda icra edilen Barış Pınarı Harekâtı gece boyunca başarıyla sürdürüldü. Terör örgütü PKK/PYD-YPG mevzileri etkili şekilde karadan ve havadan vuruldu. Etkisiz hale getirilen toplam terörist sayısı 415’e ulaştı.” ifadeleri kullanıldı.

Terör hedeflerine darbe vurulan harekattaki son gelişmeler

Terör örgütünün işgali altındaki son yer olan Münbiç’te, Suriye Milli Ordusu güçleri PKK/YPG’li teröristlerle çatıştı.

Teröristlerin gece başlayan taciz atışlarına Suriye Milli Ordusu güçleri karşılık verdi. Yer yer 500 metre aralıklarla süren mevziler arasındaki çatışmada teröristler püskürtüldü.

Harekatın başlamasından önce Suriye Milli Ordusu Münbiç’i çevreleyen mevzileri takviye etmişti. Fırat Kalkanı bölgesinden çok sayıda birlik ve zırhlı araç, Münbiç’e bakan cephe hattına götürüldü.

Barış Pınarı Harekatı çerçevesinde Münbiç’in de kısa sürede terör unsurlarından arındırılması planlanıyor.

Terörden arındırılan köy sayısı 14 oldu

Tel Abyad’daki El Yabse, Tel Fander, Müşeyrfe, Dedat, Bir Aşık, Hamidiye, Berzan, Cüdeyde ve Gısas ile Rasulayn’daki Kişto ve Aşağı Kişto köyleri dün YPG/PKK’lı teröristlerden temizlenmişti.

Gün içinde Rasulayn ilçesinin batısındaki Asfar Neccar ve Tel Halef köyleri de YPG/PKK’lı teröristlerden arındırıldı.

Tel Abyad ilçesindeki Halave köyünün de terörden arındırılmasıyla terör örgütünden kurtarılan köylerin sayısı 14 oldu.

Takviye sevkiyatlar sürüyor

Öte yandan sınır hattına, TSK ve SMO birliklerinin sevkiyatı da devam ediyor. Gece boyunca Suriye sınırındaki Akçakale’ye, SMO askerleri ve araçları ile TSK’nın zırhlı araçları getirildi. Sınıra zırhlı araçlarla gelen TSK ve SMO unsurlarının, harekat kapsamında sınır ötesinde görev alacağı kaydedildi.

ANKARA, TÜHA Haber Ajansı

Şerife YÜCE YAVAŞOĞLU

Şerife YÜCE YAVAŞOĞLU

Şerife YÜCE, İzmit doğumlu olup, İlk, orta ve liseyi İzmit'te tamamladı.. Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Uzun yıllar İstanbul ve Kocaeli'nde öğretmenlik yaptı. 2008 yılında emekli oldu. TÜHA Eğitim & Yurt Dışı Danışmalık Şirketini kurdu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nde bir süre eğitim işlerini yürüttü. Diksiyon ve Güzel Konuşma eğitimleri verdi. (TÜHA) Türkuaz Uluslararası Haber Ajansı'nda Genel Yayın Yönetmeni. Halen küçük hikayeler. haber ve köşe yazıları yazıyor. Evli ve bir çocuk annesi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close