Gönüllü Orman Koruyucuları Göreve Hazır!

 TÜHA HABER / Resmi Gazete’de 1 Eylül 2019 tarihinde yayınlanan yönetmelik gereği, orman yangınlarında görev yapacak gönüllülere yönelik olarak Ülke genelinde yapılması planlanan eğitimin ilki Antalya’da gerçekleşti.

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı‘nda yer alan haberde, Antalya Orman Bölge Müdürlüğü’nün toplantı salonunda başlayan “Orman Yangınlarında Görev Yapacak Gönüllülerin Eğitimi”  “Antalya Uluslararası Ormancılık Eğitim Merkezi Müdürlüğü”nde yapılan arazi tatbikatı ile sona erdi.

Eğitime orman yangınları ile mücadelede görev alacak 40 gönüllü katılım sağladı.

Eğitimin ilk günü; Orman yangınlarının önlenmesi ve söndürülmesi ile ilgili temel prensipler, orman yangınlarında müdahale ekipleri ve organizasyonu, iş sağlığı ve güvenliği, emniyet tedbirleri ve talimatı, alınacak ve uyulacak emniyet tedbirleri, malzeme taşıma güvenliği, yangına hava araçları su atarken çalışanların uyacağı kurallar ve uygulamadaki yapılan hatalar konularında sunumlar yapıldı.

Eğitimin ikinci gün ise; İlk yardım, kişisel koruyucu donanımlarının uygulamaları, araç ve teçhizat tanıtımı, orman yangın tatbikatı ve değerlendirme sınavı ile eğitim sona erdi.

ANTALYA, TÜHA Haber Ajansı

 

Şerife YÜCE YAVAŞOĞLU

Şerife YÜCE YAVAŞOĞLU

Şerife YÜCE, İzmit doğumlu olup, İlk, orta ve liseyi İzmit'te tamamladı.. Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Uzun yıllar İstanbul ve Kocaeli'nde öğretmenlik yaptı. 2008 yılında emekli oldu. TÜHA Eğitim & Yurt Dışı Danışmalık Şirketini kurdu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nde bir süre eğitim işlerini yürüttü. Diksiyon ve Güzel Konuşma eğitimleri verdi. (TÜHA) Türkuaz Uluslararası Haber Ajansı'nda Genel Yayın Yönetmeni. Halen küçük hikayeler. haber ve köşe yazıları yazıyor. Evli ve bir çocuk annesi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close