‘Geleceğe Nefes Ol’ projesine büyük destek

TÜHA HABER / “Geleceğe Nefes Ol” projesi kapsamında 11 milyon fidanın dikileceği 11 Kasım öncesi fidanlıklarda hummalı çalışma var. Eskişehir’deki Türkiye’nin en büyük fidanlığından kampanya için 1 milyon fidan çevre illere gönderilecek.

Tarım ve Orman Bakanlığının “Geleceğe Nefes Ol” ismiyle başlattığı kampanyada, 11 milyon fidan 11 Kasım’da 81 ilde toprakla buluşacak.

Projeye ilgi oldukça yoğun.

Hedeflenen rakam 11 milyon, ancak şu ana kadar 12 milyon 500 bin kişi fidan sahiplendi.

Dev projeye Eskişehir’den 1 milyon fidan

11 milyon fidanın toprakla buluşmasına sayılı günler kala fidanlıklardaki çalışmalar da yoğunlaştı. Eskişehir’deki Türkiye’nin en büyük fidanlığında şu ana kadar 500 bin fidan hazırlanarak çevre illere sevk edildi.

Eskişehir Orman Fidan Müdürlüğünde üretilen 1 milyon fidanın dev projeye katılması planlanıyor.

Eskişehir Orman Bölge Müdürü Recep Temel, “81 ilde olduğu gibi Eskişehir’de de çok yoğun bir şekilde fidan dikimi için hazırlıklar başlamış durumda. Yanan orman alanlarından okul bahçelerine, camilerden kamu kurumlarına, üniversite bahçelerine birçok yerlerde, Eskişehir ilimizde 290 bin adet fidan için çukurlar kazıldı.” dedi.

Fidanlıkta çalışan kadın işçiler de “Geleceğe Nefes Ol” projesine katkı sağlamaktan memnun.

Tarım ve Orman Bakanlığı, 2023 yılına kadar 7 milyar fidanı toprakla buluşturmayı planlıyor.

TRT Haber: Süleyman Yaşar

İSTANBUL, TÜHA Haber Ajansı

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

‘Pelin Çift ile Gündem Ötesi’ her Cuma saat: 00.15’te TRT 1 Ekranlarında..

Şerife YÜCE YAVAŞOĞLU

Şerife YÜCE YAVAŞOĞLU

Şerife YÜCE, İzmit doğumlu olup, İlk, orta ve liseyi İzmit'te tamamladı.. Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Uzun yıllar İstanbul ve Kocaeli'nde öğretmenlik yaptı. 2008 yılında emekli oldu. TÜHA Eğitim & Yurt Dışı Danışmalık Şirketini kurdu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nde bir süre eğitim işlerini yürüttü. Diksiyon ve Güzel Konuşma eğitimleri verdi. (TÜHA) Türkuaz Uluslararası Haber Ajansı'nda Genel Yayın Yönetmeni. Halen küçük hikayeler. haber ve köşe yazıları yazıyor. Evli ve bir çocuk annesi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close