Fransa Açık’ta final bileti Nadal’ın

TÜHA HABER / İspanyol tenisçi Rafael Nadal, İsviçreli Roger Federer’i Roland Garros’nun yarı finalinde 3-0 mağlup ederek finale çıktı. Bu Nadal’ın Federer’e karşı kazandığı 24. galibiyet oldu. Dünyanın önde gelen iki raketi toplamda 39 maçta karşı karşıya geldi.

Fransa’nın başkenti Paris’te düzenlenen sezonun ikinci grand slam turnuvasındaki tek erkekler yarı final maçında Nadal ilk seti 6-3 kazandı. İspanyol raket 2. seti ise 6-4 alarak 2-0 öne geçti. Federer’in oyundan koptuğu 3. seti de 6-2 kazanan Nadal, 2 saat 25 dakika sonunda sahadan 3-0 galip ayrıldı.

Toprak kortta Nadal üstünlüğü

Nadal, grand slam turnuvalarında 13. kez karşılaştığı Federer’i 10. defa mağlup ederek Fransa Açık’ta 12. finaline yükseldi.

Toprak korttaki üstünlüğü bilinen Nadal, Roland Garros’taki 6 karşılaşmalarında da Federer’i yendi. Nadal, dünya sıralamasında 2. sırada bulunurken Federer 3. sırada yer alıyor. ATP Dünya Sıralaması’nın zirvesinde ise Novak Djokovic oturuyor.

(TÜHA) Türkuaz Uluslararası Haber Ajansı / PARİS, EURONEWS

Tuba Nur TÜRKELİ

Tuba Nur TÜRKELİ

Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close