Ersoy, ‘kişisel hesabını” kamu gücüyle mi görüyor?

TÜHA HABER / Bakan Ersoy’un TÜRSAB’a ve Başkanı Firuz Bağlıkaya’nın şirketine denetim göndermesi, turizm sektöründe tedirginlik yarattı. Ersoy’un turizmci rakipleri, “Bakan, kamu gücünü kişisel hesaplaşmasında kullanıyor” dedi…

Turizm sektörü, uzun zamandır TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya ile Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy arasındaki gerilimi konuşuyordu.

Bakanlığın, TÜRSAB’a ve Firuz Bağlıkaya’nın müze mağazalarını işleten şirketi AKG’ye müfettiş göndermesi, kulislerde konuşulan gerilimin su yüzüne çıkması olarak yorumlandı.

Firuz Bağlıkaya’ya karşı muhalefeti birleştirdi iddiası…

TÜRSAB genel kurulunda, Firuz Bağlıkaya’ya karşı muhalefeti birleştirmek için makamında görüşmeler yaptığı, hata bu konuda eski başkan Başaran Ulusoy’la da görüştüğü belirtilen Ersoy’un, Bağlıkaya’nın birleşen üç adaya karşı tarihi bir zafer kazanmasını hazmedemediği ve çözümü, TÜRSAB ile Bağlıkaya’nın şirketine denetim göndermekte bulduğu dile getiriliyor.

Ulusoy dönemi için harekete geçmemişti!

Müze biletlerinde yolsuzluk yapan Başaran Ulusoy yönetiminin TÜRSAB’da yaptıklarının incelenmesi için harekete geçmeyen Bakanlığın, ibra olmuş mevcut yönetimi ve başkanının şirketini teftiş etmekteki “aşırı istekli” davranışı; kulislerde, Bakan Ersoy’un Bağlıkaya’dan intikam alma gayreti olarak yorumlandı.

“Azarlayan Bakanla” sektörün arası iyice açıldı!

Daha önce birçok farklı toplantıda, sektör temsilcilerini azarladığı bilinen Bakan Ersoy’un, eski yol arkadaşı Firuz Bağlıkaya’yla da köprüleri atması, “turizmci bakanla” sektör arasındaki bağların artık tamir edilemez bir şekilde kopuşu olarak yorumlanıyor.

 

Mehmet Nuri Ersoy, TÜRSAB seçim kampanyalarında, Firuz Bağlıkaya’nın liderliğini yaptığı gurupta aktif olarak görev almıştı.

[TÜHA Haber Ajansı, 12 Aralık 2019]

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

‘Pelin Çift ile Gündem Ötesi’ her Cuma saat: 00.15’te TRT 1 Ekranlarında..

Şerife YÜCE YAVAŞOĞLU

Şerife YÜCE YAVAŞOĞLU

Şerife YÜCE, İzmit doğumlu olup, İlk, orta ve liseyi İzmit'te tamamladı.. Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Uzun yıllar İstanbul ve Kocaeli'nde öğretmenlik yaptı. 2008 yılında emekli oldu. TÜHA Eğitim & Yurt Dışı Danışmalık Şirketini kurdu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nde bir süre eğitim işlerini yürüttü. Diksiyon ve Güzel Konuşma eğitimleri verdi. (TÜHA) Türkuaz Uluslararası Haber Ajansı'nda Genel Yayın Yönetmeni. Halen küçük hikayeler. haber ve köşe yazıları yazıyor. Evli ve bir çocuk annesi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close