Eren Erdem tahliye edildi

TÜHA HABER / 489 gündür Silivri Cezaevi’nde tutuklu bulunan CHP eski milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Eren Erdem bugün hakkında verilen tahliye kararının ardından akşam saatlerinde cezaevinden çıktı.

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı’nın Deutsche Welle‘ye (DW) dayandırdığı haberinde, Silivri Cezaevi’nde tutuklu bulunan, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi Üyesi ve eski milletvekili Eren Erdem tahliye oldu.

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Eren Erdem’in cezaevi çıkışında “Cezaevine bir siyasi rehine olarak alındım. CHP’li girdim CHP’li olarak da çıktım. Bundan sonra da hak, hukuk, adalet ve demokrasi mücadelesine devam edeceğim. Tüm dostlara selam…” dediğini aktardı.

Cezaevinin çıkışında ailesi ve partililer tarafından karşılanan Erdem daha sonra CHP Silivri İlçe Başkanlığı’na geçti:

Daha önce “Silahlı terör örgütüne üye olmamakla birlikte örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek” suçundan 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırılan Eren Erdem’in avukatları, yeni yargı paketinin yürürlüğe girmesinin ardından İstinaf Mahkemesi’ne tahliye başvurusunda bulunmuş ve bu başvuruyu değerlendiren İstanbul 3. Adliye Mahkemesi’nin 3. Ceza Dairesi, Erdem’in 489 günlük tutukluluk süresini göz önünde bulundurarak tahliye kararı vermişti.

İSTANBUL, TÜHA Haber Ajansı

Şerife YÜCE YAVAŞOĞLU

Şerife YÜCE YAVAŞOĞLU

Şerife YÜCE, İzmit doğumlu olup, İlk, orta ve liseyi İzmit'te tamamladı.. Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Uzun yıllar İstanbul ve Kocaeli'nde öğretmenlik yaptı. 2008 yılında emekli oldu. TÜHA Eğitim & Yurt Dışı Danışmalık Şirketini kurdu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nde bir süre eğitim işlerini yürüttü. Diksiyon ve Güzel Konuşma eğitimleri verdi. (TÜHA) Türkuaz Uluslararası Haber Ajansı'nda Genel Yayın Yönetmeni. Halen küçük hikayeler. haber ve köşe yazıları yazıyor. Evli ve bir çocuk annesi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close