Elit sporcular hayat okulunda sınav verdi

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde Belediye Karate Takımı, ünlü televizyon program sunucusu BearGrylls’a özendi. 

Minik, yıldız, ümit ve genç karatecilerden oluşan 30 elit sporcu, hayat okulu sınavını başarıyla tamamladı.

Elit sporcular hayat okulunda sınav verdi ile ilgili görsel sonucuAlaşehir Karate Antrenörü Bilal Gültekin, (UHA) Uluslararası Haber Ajansı‘na yaptığı açıklamada, bir televizyon kanalında izlediği BearGrylls’in çocuklara yönelik düzenlediğini, ‘Hayatta Kalma Okulu’ belgeselinin benzerini de 5 günlük kampta sporcularına uyarladığını söyledi.

Bu yıl Dikili’de 8’incisini düzenledikleri ‘Elit Sporcu Kampı’nda “İnsan Doğaya Karşı”, “İnanılmaz Kurtuluş” ve “Hayatta Kalma Okulu” gibi belgesel çekimlerine imza atan BearGrylls gibi program yaptıklarını açıklayan Bilal Gültekin, 21 yaş altı minik, yıldız, ümit, genç 30 sporcunun katıldığı 5 günlük kampta karatecilerin internetten, bilgisayardan ve kısmen de cep telefonlarından uzak durmasının sağlandığını ifade etti.

Karate Antrenörü Bilal Gültekin, BearGrylls’in şehirde doğup büyüyen ve belli korkuları olan çocuklarla ‘Hayatta Kalma Okulu’ndan etkilendiğini hatırlatarak, 5 günlük kampın çocuklar içinçok verimli geçtiğini ve özellikle gelecek vadeden sporcularının yaptıkları etkinliklerle, hayata dair çok şey öğrendiklerini vurguladı.

Gültekin, sabah erkenden kalkan genç sporcuların, yatıncaya kadar arkadaşlarıyla birlikte zaman geçirdiğini, doğa ile iç içe dolaşarak ve hayatın gerçeklerini yaşayarak gördüklerini açıkladıı.

Dikili Bademli Çadır Kamp alanında kalan sporcular sabah 6.00’da kalktı. Koşu ve antrenman yaptıktan sonra kahvaltıdan önce kamp alanında ve sahilde çevre temizliği yapan genç sporcular, denize girmenin yanında gece 23.00’da yatıncaya kadar dolu dolu bir program yaptı.

Bir televizyon kanalındaki belgeselde BearGrylls’in, çocuklarla ‘Hayatta Kalma Okulu’nu izlediğini ve çok de etkilendiğini söyleyen Antrenör Bilal Gültekin, kendilerinin de bu mantıkta bir kamp organize ettiklerini ifade etti.

Antrenör Gültekin, sporcuların takım ruhunu geliştirmeyi hedefleyen, başarı duygusunu artıran bu etkinliklerin ders dışında da sosyal bir organizasyonun içinde yer almalarını sağladığını  belirterek, “Ortak hedefler oluşturmayı birlikte çözüm üretmeyi, strateji geliştirme yeteneklerini ortaya çıkarmayı amaçlayan çalışmalar birliktelik algısını güçlendirmektedir. Sporcuların kendilerine olan öz güveni kazanmak ve başlarında aileleri olmadan kurallara uyarak ayakta kalmasını öğrenmektir” diye konuştu.

Bu zamana kadar 275 sporcunun düzenledikleri kamplara katıldığının altını çizen Gültekin, kısa süre de olsa çocukların, gençlerin ailelerinden uzak kalmaları, bilgisayar ve internet gibi son yılların bilişim hastalığından uzak durmalarının artılarını hep gördüklerini kaydetti.

Gültekin, Türk sporu adına gelecek vadeden sporcuların spor yapmayan arkadaşlarına oranla daha bilinçli olduklarını da aktardı.

Öte yandan Gültekin; her zaman kendilerine destek olan Alaşehir Belediye Başkanı Ali Uçak’a ve Alaşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Derman Özdemir’e teşekkür etti.

Kampa görevli antrenörler Bilal Gültekin, Emine Gültekin VEDeniz Ürkmez yanı sıra, İstanbul bölgesinden misafir antrenör olarak, Milli Takım eski Teknik Direktörü Ercan İnce de katıldı.

MANİSA (Alaşehir), TÜHA HABER

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close