Dünya tekstil ihracatından alınan pay yüzde 3

TÜHA HABER / Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, sektöründe bugün yıllar önce hayal bile edilemeyecek bir noktada bulunulduğunu söyledi.

Başkanı İbrahim Burkay, sektörlerin bugünkü stratejik konumuna kolay ulaşmadığını belirterek şunları açıklad:

“Çok değil 10-15 yıl kadar önce sektörün geleceğinden endişe ediliyordu. Tekstilden çıkarak farklı alanlara yönelmemiz için bizlere adeta yol gösteriliyordu. Şükürler olsun ki bu karamsar tablo, sektöre inancını yitirmeyen biz sanayiciler ihracatçılar girişimciler sayesinde ortadan kalktı”.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Üretim, istihdam ve ihracatta yeniden güçlü bir çıkış yakaladıklarına dikkat çekerek,. geride kalan süreçte, Avrupa’nın en büyük tekstil üreticisi olmayı başardıklarının altını çizdi.

“Ürün kalitemiz, moda ve trendleri belirleme gücümüz ve rekabetçi yapımızla kıtaları da aşan özel bir konuma ulaştık” diyen Başkan İbrahim Burkay “Dünya tekstil ihracatından aldığımız payı yüzde 3’e, ev ve mekân tekstillerinde yüzde 4,5’e teknik tekstillerdeki payımızı da yüzde 1,5’e kadar yükselttik” şeklinde kaydetti.

[TÜHA Haber Ajansı, 02 Aralık 2019]

Şerife YÜCE YAVAŞOĞLU

Şerife YÜCE YAVAŞOĞLU

Şerife YÜCE, İzmit doğumlu olup, İlk, orta ve liseyi İzmit'te tamamladı.. Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Uzun yıllar İstanbul ve Kocaeli'nde öğretmenlik yaptı. 2008 yılında emekli oldu. TÜHA Eğitim & Yurt Dışı Danışmalık Şirketini kurdu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nde bir süre eğitim işlerini yürüttü. Diksiyon ve Güzel Konuşma eğitimleri verdi. (TÜHA) Türkuaz Uluslararası Haber Ajansı'nda Genel Yayın Yönetmeni. Halen küçük hikayeler. haber ve köşe yazıları yazıyor. Evli ve bir çocuk annesi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close