‘Çocuk, Ölüm ve Yas’ adlı eser kitap raflarında

TÜHA HABER / Bir süre önce aramızdan ayrılan (15 Mart 2019), Atölye Tempo Kişisel Gelişim ve Psikolojik Danışma Merkezi’nin kurucusu Uzman Psikolog Sema YÜCE ve Dr. Neslihan Kuloğlu TÜRKER’in ortak çalışması olan Anne-Babalar ve Tüm Bakım Verenler İçin hazırlanmış ‘Çocuk, Ölüm ve Yas’ adlı kitabı basıldı.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişiNobel yayından 22 Mayıs 2019 tarihinde piyasaya çıkan ve raflarda yerini alan, Uzman Psikolog Sema YÜCE ve Dr. Neslihan Kuloğlu TÜRKER’in ortak çalışması olan ‘Çocuk, Ölüm ve Yas‘ adlı bu kitap, 0-18 yaş aralığında yer alan tüm çocukların anne-babaları, bakım verenler ve profesyonel olarak çocuklarla çalışan kişiler için yazıldı.
Çocuk, Ölüm ve Yas‘ adlı bu kitapla, ölüm nedenli bir kayıp yaşantısı için hazırlık, başa çıkabilmek ve yaşamını sağlıklı bir şekilde sürdürebilmek hedeflenen temel bir amaç taşımak.
Çocuk ve çevresinde bulunan diğer bireylerle etkileşimleri arasındaki farklılıklar göz önünde bulundurulmuş ve içerik her bir konu ayrı ayrı ele alınarak yazılmış olan ‘Çocuk, Ölüm ve Yas‘ adlı bu kitapla, tüm çocuklarımıza yardım edebilmenin ilk adımı, ölüm hakkında konuşmanın normal olduğunu göstermek.
Çocuk, Ölüm ve Yas‘ adlı bu kitapla, İkinci adım, ölüm karşısında yaşadığımız acı duygusunun normal olduğunu anlamalarını sağlamak.
Çocuk, Ölüm ve Yas‘ adlı bu kitapla, Üçüncü adım, duygularımızı en uygun biçimde dışa vurup, bu duygularla başa çıkabilmeyi becermek.
Çocuk, Ölüm ve Yas‘ adlı bu kitapla, Dördüncü ve son adım ise kendi yaşamımıza en sağlıklı biçimde devam edebilmek.
Çocuk, Ölüm ve Yas‘ adlı bu kitap, günmüzde kaçınılmaz olan bu süreçte yetişkinlerin işini, çocukların ise yaşamlarını kolaylaştırmış olmayı amaçlamak.
Yayın Tarihi 2019-05-22
ISBN 6057895998
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TÜRKÇE
Sayfa Sayısı 328
Cilt Tipi Karton Kapak
Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı
Boyut 13.5 x 21.5 cm
HABER : Ataner YÜCE
***
Çok sevdiğim, canım, bir tanem; Olmadı Sema ölüm sana yakışmadı, Sen yaşam, sevgi, dostluk, güven, inanç, güç, zor zamanların insanı, yardımsever, dürüst, yalnızlığın sırdaşı, koşulsuz sevendin. Olmadı.. Ölüm sana yakışmadı..
Yoğun duygular içerisinde olduğumdan ölüm haberini yazamadım, fakat kitabınla ilgili tanıtımı yazdım. Sen merak etme herşey yolunda. Rabbim, iyilik meleği güzel kardeşimin mekanını cennet, sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’e komşu olmanı nasip etsin. Bu dünyada, hayatın ve mesleğin süresinde insanlar için yapmış olduğun güzel ameller, ne mutlu sanaki orada sana şehadet edecek. Sevgili annemle, koyun koyuna Nur içinde yatın! Mübarek Kadir Gecenizi de kutluyor, sizleri sevgiyle kucaklıyor ve öpüyorum.. Ağabeyin AY!

(TÜHA) Türkuaz Uluslararası Haber Ajansı / ANKARA

 

Tuba Nur TÜRKELİ

Tuba Nur TÜRKELİ

Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close