CHP’nin Büyükçekmece yalanı çürüdü

TÜHA HABER / CHP’li yöneticilerin Büyükçekmece ilçesine 2500 seçmen taşındığı, bu durumun ilçedeki oy farkına etki etmeyeceği yalanını Nüfus Genel Müdürlüğü verileri çürüttü. 2018 yılında ilçeye 20 bin 84 kişi yeni kayıt yaptırdığı, bu kayıtların 7155’inin şehir dışından olduğu belirlendi.

Başta Faik Öztırak olmak üzere CHP’li yöneticiler, Büyükçekmece’de yaşandığı ortaya çıkan seçim usulsüzlüğü ile ilgili yaptıkları açıkalamada ilçede seçmen artışının bir yılds sadece 2500 olduğunu bu durumda ilçedeki seçim sonuçlarını etkileyemeyeceğini iddia etttiler.

Fakat Nufus Genel Müdürlüğü verilerinin CHP’yi yalanladığı ortaya çıktı. Genel Müdürlükverilerine göre 2018 yılında ilçeye 20 bin 84 kişi yeni kayıt yaptırdı. Bu kayıtların 7155’inin İstanbul dışından olduğu saptandı.

Yine 31 Ocak’a yani seçmen listelerinin kesinleştiği güne kadar 2019 yılı ocak ayında Büyükçekmece ilçesinde 2390 kişinin nufüsa kaydedildiği belirlendi.

Böylece CHP’li yöneticilerin CHP’nin 4200 oy farkla seçimleri kazandığı Büyükçekmece için “sadece 2500 gelen var, yolsuzluk olsa olsa bu kadar olmuştur” algısı çökmüş oldu.

KAYNAK : Sabah

Tuba Nur TÜRKELİ

Tuba Nur TÜRKELİ

Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close