Canan Kaftancıoğlu Şişli’ye kayyum atadı

TÜHA HABER / Krizlerin partisi CHP’de şimdi de “kayyum” krizi patladı. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nu Şişli İlçe teşkilatı ile ilgili olarak aldığı görevden alma kararı ortalığı karıştırdı. Kongreye gidiş süreci devam ederken atılan bu adım, parti içinde tepkilere yol açtı. Olay, CHP’de kayyum krizi olarak adlandırıldı.

Sabah Gazetesi‘nde yer alan haberde, Yargılandığı davada 9 yıl 8 ay 20 gün hapis cezasına çarptırılan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’ndan skandal bir karar daha. CHP Şişli İlçe Başkanı Veli Çelik ve yönetim kurulu görevden alındı. Haber kısa sürede parti içinde geniş yankı buldu.

ELEŞTİRDİĞİ İŞİ YAPTI VE KAYYUM ATADI!

Kendisine karşı bir aday çıkarabileceği endişesiyle atılan bu adım, CHP’de kayyum uygulaması olarak nitelendirildi.

Konuyu değerlendiren Sabah Gazetesi yazarı Mahmut Övür, “Kongreye gidiş sürecinde yapılan bu uygulama oldukça manidar. Edindiğim bilgilere göre CHP’de İstanbul İl Teşkilatı için kongreye gidildiği bir süreçte Canan Kaftancıoğlu, kendisine rakip çıkarabileceğini düşündüğü Şişli İlçe Teşkilatı yönetimini görevden alıyor. İstanbul’un diğer ilöelerinde de Canan Kaftancıoğlu’nun kendine rakip gördüğü isimlere karşı benzer hamlelerde bulunacağı da konuşulanlar arasında.

Hiçbir açık gerekçe göstermeden ilçe yönetimini görevden alması, Kaftancıoğlu’nun her zaman karşı çıktığı şekilde bir kayyum ataması olarak değerlendiriliyor” dedi.

Canan Kaftancıoğlu, CHP Şişli İlçe Başkanı Veli Çelik yönetimini görevden almak için “kayyum” olarak CHP İstanbul İl Yöneticisi Özgür Akat’ı görevlendirdi.

CHP’deki bu kayyuma parti yönetiminden nasıl bir tepki geleceği merak ediliyor.

Canan Kaftancıoğlu'nun katıldığı CHP Bursa toplantısında yumruklar konuştu

YENİ YÖNETİM KONGREYE KADAR DEVAM EDECEK

İstanbul Gaziosmanpaşa ilçesinde siyasete başlayan Özgür Akat il yönetimine girmişti. CHP Genel Merkezi, CHP İstanbul İl Başkanlığındaki Canan Kaftancıoğlu ve CHP İstanbul İl Yönetim Kurulu, yeni bir yönetim ataması bekleniyor. Yeni yönetim CHP Şişli ilçesini kongreye kadar yönetecek.

İSTANBUL, TÜHA Haber Ajansı

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

‘Pelin Çift ile Gündem Ötesi’ her Cuma saat: 00.15’te TRT 1 Ekranlarında..

Şerife YÜCE YAVAŞOĞLU

Şerife YÜCE YAVAŞOĞLU

Şerife YÜCE, İzmit doğumlu olup, İlk, orta ve liseyi İzmit'te tamamladı.. Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Uzun yıllar İstanbul ve Kocaeli'nde öğretmenlik yaptı. 2008 yılında emekli oldu. TÜHA Eğitim & Yurt Dışı Danışmalık Şirketini kurdu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nde bir süre eğitim işlerini yürüttü. Diksiyon ve Güzel Konuşma eğitimleri verdi. (TÜHA) Türkuaz Uluslararası Haber Ajansı'nda Genel Yayın Yönetmeni. Halen küçük hikayeler. haber ve köşe yazıları yazıyor. Evli ve bir çocuk annesi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close