Brezilya’da Osman Göçen Dünya Şampiyonu oldu

Brezilya’nın Goiania kentinde 2-10 Eylül 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilen Dünya Üniversiteler Güreş Şampiyonası’nda Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Güreş Takımı güreşçilerinden Osman Göçen Dünya Şampiyonu oldu.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Güreş Takımında mücadele eden Osman Göçen Brezilya’nın Goiania kentinde düzenlenen Dünya Üniversiteler Güreş Şampiyonası’nda Dünya Şampiyonu olarak altın madalya kazandı.

Fatih Mehmet Erkoç, ile ilgili görsel sonucuGAYRETLERİMİZ MEYVE VERMEYE BAŞLADI

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, (UHA) Uluslararası Haber Ajansı‘na yaptığı açıklamada, Serbest Stilde 86 kiloda güreşen Osman Göçen’in bu başarısının göğüslerini kabarttığını ifade etti.

Kahramanmaraş’ta spora ve sporcuya verilen desteklerinin meyvelerini almaya başladıklarını söyleyen Başkan Fatih Mehmet Erkoç, “Osman kardeşimizi bu büyük başarısından dolayı kutluyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

“Kahramanmaraş’ı sporcu fabrikası yapacağımızı vaat etmiştik” diyen Başkan   Erkoç, bugün gelinen noktaya bakıldığında bu çaba ve gayretlerinin meyvelerini toplamaya başladıklarını belirtti.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, “Lisanlı sporcu sayısı bakımından Türkiye’de üçüncü sıraya yükselen Kahramanmaraş’ımızda Güreş Milli Takımına da güreşçilerimiz çağrılıyor. Bundan dolayı da mutluyuz ve gururluyuz, tüm teknik heyete ve tüm sporcu kardeşlerimize başarılar diliyorum” diye konuştu.

BREZİLYA, KAHRAMANMARAŞ, TÜHA HABER

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close