Bakanı Ziya Selçuk’tan duygusal paylaşım

TÜHA HABER / Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Ankara’daki bir lisede öğrencilerle bir araya geldi. Selçuk, okuldaki görme engelli Hüseyin Gazi Hoşer’le olan diyaloğunu, sosyal medyadan paylaştı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk dün, doğup büyüdüğü Ankara Seyranbağları’nda bulunan Öğretmen Necla Kızılbağ Anadolu Lisesini ziyaret etti.

Bakan Selçuk, konuşması sırasında el kaldırarak yanına doğru yönelen 9’ncu sınıf öğrencisi görme engelli Hüseyin Gazi Hoşer’e söz verdi.

Hüseyin Gazi, “Öğretmenim inşallah istediğiniz noktaya gelirsiniz ve istediğiniz her şeyi başarırsınız. Ben sizi hissettim” dedi.

Bu söz üzerine duygulanan Bakan Selçuk, Hüseyin Gazi’ye sarılarak, “Senin yüreğin varken biz bu işi başarırız Allah’ın izniyle. Senin bu içinden gelen, kalbinden gelen duygu o kadar değerli ki dünya hazinesi. Allah razı olsun, çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Sosyal medyadan paylaştı

Resmi Twitter'da görüntüle

Ziya Selçuk, Hoşer’e sarılırken çekilen fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaştı:

“Ben konuşurken elini kaldırdı. Geldiğinde anladım görme engelli olduğunu. ‘Ben sizi hissettim’ dedi. Söylediklerim, yapmak istediklerim anlaşılmayabilir; çocuklar hissetsin bu bana yeter. Ben de sizi ‘hissediyorum’ ve bunun ne denli kıymetli olduğunu anlatacak bir cümle kuramıyorum.”

[TÜHA Haber Ajansı, 26 Aralık 2019]

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

‘Pelin Çift ile Gündem Ötesi’ her Cuma Payitaht “Abdülhamid”den sonra TRT 1 Ekranlarında..

Şerife YÜCE YAVAŞOĞLU

Şerife YÜCE YAVAŞOĞLU

Şerife YÜCE, İzmit doğumlu olup, İlk, orta ve liseyi İzmit'te tamamladı.. Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Uzun yıllar İstanbul ve Kocaeli'nde öğretmenlik yaptı. 2008 yılında emekli oldu. TÜHA Eğitim & Yurt Dışı Danışmalık Şirketini kurdu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nde bir süre eğitim işlerini yürüttü. Diksiyon ve Güzel Konuşma eğitimleri verdi. (TÜHA) Türkuaz Uluslararası Haber Ajansı'nda Genel Yayın Yönetmeni. Halen küçük hikayeler. haber ve köşe yazıları yazıyor. Evli ve bir çocuk annesi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close