Bakan Dönmez, ‘enerjide bürokrasiyi azalttık’

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez,Türel’e yenilenebilir enerji projesi için teşekkür etti.

ne mutlu türküm diyene ile ilgili görsel sonucuBakan Fatih Dönmez, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in  özellikle yenilenebilir enerji konusunda örnek çalışmalara imza attığını belirterek, taktirettiğini söyledi.

Bakan Dönmez, Antalya’nın turizm açısından ön plana çıkan bir şehir olmasına rağmen son dönemde özellikle enerji kenti olma yolunda da hızla ilerlediğini vurguladı.

Başkan Türel’e yenilenebilir enerji kaynakları, biyogaz ve güneş enerjisiyle alakalı projelerinden dolayı kendisini kutladığını belirterek, özellikle güneş potansiyeli olan kentlerde çatı ve cephe uygulamalarının önünü açtıklarını, tarımsal sulama amaçlı kullanmak isteyenler için de benzer bir uygulamaya devam edileceğini ifade etti.

Güneşten elektrik üretimine destek geliyor
Güneş potansiyelinin de giderek arttığına değinen Bakan Fatih Dönmez, Avrupa’ya göre Türkiye’nin güneşlenme oranının birçok ülkeye göre daha iyi olduğuna vurgu yaptı.

Bakan Dönmez, ortalama Türkiye’de 1700 saatlik bir güneşlenme potansiyelinin  bulunduğuna dikkat çekerek,  “Bu kuzeye doğru gittikçe biraz azalıyor ama güneye doğru geldikçe de giderek artıyor. Zaten insanımız özellikle sıcak su ve ısıtma konusunda güneş enerjisine alışkın. Çatılarda zaten bu tip sistem vardı. Şimdi buna benzer bir uygulamayı da güneşten elektrik üretmek amacıyla desteklemiş olacağız. Arkadaşlarımızla da görüştük, bürokrasiyi azalttık, 3-4 belgeye kadar indirdik, bir takım masraflar vardı onları da azalttık. Hatta bu konuyla ilgili arkadaşlarıma burada çatıya uydu anteni takmak kadar kolay ve basit bir iş olması gerektiğini söyledim” dedi

ANTALYA, UHA HABER

 

Bu haberi paylaşınız!

Kalk Gidelim Başlıyor!

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close