Baba Özdil :Kazanınca Almanya kaybedince Mesut mu?

Almanya Milli Takımı’nın elenmesinde baş sorumlulardan gösterilen Mesut Özil ile ilgili babası açıklamada bulundu, oğlunun günah keçisi ilan edildiğini belirterek onun yerinde olsa milli takımı bırakacağını söyledi.

Mesut Özil’in Almanya Milli Takımı’ndaki mevcudiyetine, babası Mustafa Özil şerh koydu.

‘Ben olsam bırakırdım’

Baba Özil Alman basınına yaptığı açıklamada “Ben onun yerinde olsam Almanya Milli Takımı’nı bırakırdım. Ancak şunu söylemeliyim ki bu benim kişisel görüşüm. Kendi kararını kendisi vermesi gerekiyor” şeklinde konuştu.

‘Kaybedince Mesut yüzünden yenilmiş oluyoruz öyle mi?’

Mustafa Özil şunları söyledi: “Mesut futbolcu oynamak isteyen bir sporcu. Siyasetle işi yok. Dokuz yıldır Almanya Milli Takımı forması giyiyor. Dünya şampiyonu olan kadronun da bir parçasıydı. Bu ülkeye bir çok katkısı oldu. Kazanınca hep birlikte kazanıyoruz ama kaybedince Mesut yüzünden yenilmiş oluyoruz, öyle mi? Günah keçisi yapıldı”

‘Cumhurbaşkanı Erdoğan’la fotoğraf nezaket icabıydı’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile oğlunun fotoğraf çekilmesini de yorumlayan Mustafa Özil “Bu bir nezaket icabıydı. Mesut utangaç bir insandır. Kendisi Angela Merkel ile de fotoğraf çekildi. Mesut’un siyasetle ilgisi yok” diye konuştu.

(Skorer)

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close