‘tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet’

Türkiye’nin önemli şehirlerinden Gaziantep’in Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’le ilgili görüşlerini (TÜHA) Türkuaz Uluslararası Haber Ajansı’yla paylaştı.

İlgili resim

Başkan Fatma Şahin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü geçtiğimiz 10 Kasım’da ebediyete intikalinin 80’inci yıldönümünde, saygı ve rahmetle andıklarını söyledi.

İlgili resim

Şahin, Atatürk’ün kendisini milletine adamış, bağımsızlık ve özgürlük yolunda karşısına çıkan tüm güçlüklere direnmiş, yaşamına sığdırdığı büyük başarılarla başka milletlere örnek olmuş bir lider olduğunu açıkladı.

İlgili resim

Cumhuriyeti bu toprakların tüm renklerini kaynaştırarak inşa eden Gazi Mustafa Kemal’in, Türk milletini ortak bir ideal etrafında birleştirmeyi başardığını belirten Başkan Şahin, Gazi Mustafa Kemal’in, milletine olan güveni ile Samsun’da yaktığı bağımsızlık meşalesini 1923’te Cumhuriyet’in ilanı ile taçlandıran büyük komutan, bayrağı devralacaklara hedef olarak muasır medeniyet seviyesini gösterdiğini ifade etti.

İlgili resim

Başkan Fatma Şahin, O’nun “En Büyük Eserim” dediği Türkiye Cumhuriyeti’nin, bugün, dünyada sözü dinlenen, dostluğu aranan ve uluslararası sorunların çözümünde aktif rol üstlenen yüksek itibara sahip bir ülke konumunda olduğunu vurguladı.

gazi mustafa kemal ile ilgili görsel sonucu

Şahin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün; övgüye değer birçok üstün meziyeti şahsında toplamış büyük bir fikir ve devlet adamı olduğunu hatırlatarak, İleri görüşlülüğü, irade ve cesaretinin, azim ve kararlılığı ile de dünya tarihinin unutulmaz komutanları arasında yerini almış, askeri bir deha olduğunun altını çizdi.

İlgili resim

Memleketi bir çağdan alıp yeni bir çağa götürdük’ diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi mirasına sahip çıkmak için bugün hepimize düşen ortak görevimizdir” diye açıklayan Başkanı Fatma Şahin, “İstiklal mücadelemizde vatanını ve bayrağını kahramanca savunan, tüm zorlu koşullara rağmen geleceğine ve iradesine sahip çıkan aziz milletimiz, 15 Temmuz da bir kez daha ortaya koyan bu aziz millet, bugün de ülkemize yönelik tüm saldırıları bozguna uğratacak azim ve kararlılığa sahiptir” dedi.

gazi mustafa kemal ile ilgili görsel sonucu

Başkan Şahin, Gazi Mustafa Kemal’in kurduğu ve gençlere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyetini, tam bağımsız olarak ilelebet muhafaza etmek, sürekli daha ileriye taşımak için, ‘tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet’ ilkesi etrafında birleştiklerini açıkladı.

İlgili resim

“Atatürk’ün de ifade ettiği gibi ulusal değerlere, bilince, Cumhuriyet’e sahip çıkmak, Çanakkale’yi, Kurtuluş Savaşı’nı kazanan o ruhu korumak ve bu bilinci gelecek kuşaklara aktarmak olmalıdır” diyen Şahin,  “Bu düşüncelerle, vefatının 80’inci yıl dönümünde Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları ile vatanımız uğruna fedakârca şehit ve gazi olan tüm kahramanlarımızı bir kez daha rahmetle, minnetle yâd ediyorum.” ifadesini kullandı.

GAZİANTEP, TÜHA HABER

Bu haberi paylaşınız!

 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close