Anadolu Üniversitesi eğitimde “yaş sınırı” tanımıyor

TÜHA Haber / Anadolu Üniversitesi, hangi yaştan olursa olsun herkesi yükseköğretim hayallerine kavuşturuyor. Üniversite, bunu göstermek için eğlenceli bir video hazırladı.

İlk önce hüzünlendiriyor, sonra da güldürüyor…

Anadolu Üniversitesinin hazırladığı videoda, dünyanın neresinden ve hangi yaştan olursa olsun herkesin yükseköğretim hayallerine kavuşabileceği anlatılıyor.

Üniversitenin tamamen kendi kaynaklarıyla hazırladığı video, hüznü, sevinci, umudu Türkçe olan herkesin hayallerine ortak olma hedefini göstermeye çalışıyor.

Aynı zamanda, Anadolu Üniversitesinin yükseköğretimde eğitim öğretimin bireyselleştirilmesi, fırsat eşitliğinin sağlanması noktasında güncel bilgi ve iletişim teknolojilerini kullanarak, eğitimde dijital dönüşümün öncüsü olma hedefini de ortaya koymayı amaçlıyor.

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, dijital platforma geçiş sürecinde yaş sınırını kaldırdıklarını göstermek için bu videoyu hazırladıklarını söyledi.

“Her yaştan insanı eğitime alabilmek arzusunda olduğumuzu göstermek istedik. Eğlenceli bir video hazırlayarak da devletin güler yüzünü göstermeye çalıştık.”

Kaynak: TRT Haber

Tuba Nur TÜRKELİ

Tuba Nur TÜRKELİ

Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close