“Altın Kemeri ülkeme getireceğim”

TÜHA Haber / TRT SPOR’a konuşan Türk boksör Avni Yıldırım, rövanş maçı için var gücüyle çalıştığını ve altın kemeri alırsa Muhammed Ali’nin mezarına götüreceğini söyledi.

WBC Süper Orta Sıklet Unvan maçında hakemin skandal kararıyla ABD’li rakibi Anthony Dirrell’a yenilen Avni Yıldırım, rövanş için gün sayıyor.

TRT SPOR’a konuşan Yıldırım, “Maçı izleyen seyirciler bile bu haksızlığı görüp sonuca tepki gösterdi” dedi.

Müsabakanın 10. raundunda Dirrell’ın kaşı açılmış, kanamaya müdahale eden sağlık ekibi, boksörün maça devam edemeyeceğini söylemişti.

Kaş açılmasının Avni Yıldırım’ın darbeleriyle değil maçın akışı içinde gerçekleştiğine hükmeden hakemler, teknik nakavt kararı vermek yerine karşılaşmayı o anda bitirmişti.

Rövanş için gün saydığını belirten Türk boksör “Rövanş için çok çalışacağım. 3 ay boyunca her şeyimi vereceğim ve elimden gelenin en iyisini yapacağım” dedi.

“Ülkemin bana verdiği desteği gördüm” diyen Yıldırım, “Amacım ABD’de kazanıp hemen Muhammed Ali’nin mezarına gitmekti. Olmadı. İnşallah rövanş maçında bunu gerçekleştireceğim ve Altın Kemeri ülkeme kazandıracağım” ifadesini kullandı.

Kaynak: TRT SPOR

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

‘Pelin Çift ile Gündem Ötesi’ her Çarşamba ‘Diriliş’ Dizisinden sonra TRT 1 Ekranlarında..

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close