7 terörist etkisiz hale getirildi

TÜHA HABER / İçişleri Bakanlığı, Hakkari’nin Çukurca ilçesi kırsalında, bugün gerçekleştirilen operasyonda, 3 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. MSB’den yapılan açıklamaya göre ise Irak’ın kuzeyinde 4 terörist daha etkisiz hale getirildi.

İçte ve dışta terörle mücadele operasyonları kararlılıkla devam ediyor.

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, iç güvenlik operasyonları kapsamında, Hakkari’nin Çukurca ilçesi kırsalında operasyon gerçekleştirildi.

İl Jandarma Komutanlığınca bugün gerçekleştirilen operasyonda 3 terörist silahları ile birlikte etkisiz hale getirildi.

Bölgede operasyonlar sürüyor.

Irak’ın kuzeyinde 4 terörist daha etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığının (MSB) Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre ise, Pençe Harekatı ile koordineli olarak, Irak’ın kuzeyindeki Zap ve Gara bölgelerine hava harekatı düzenlendi.

Harekatta bölücü terör örgütü PKK tarafından silah mevzisi, barınak ve sığınak olarak kullanılan hedefler vuruldu, 4 terörist etkisiz hale getirildi.

(TÜHA) Türkuaz Uluslararası Haber Ajansı / ANKARA, TRT Haber

Tuba Nur TÜRKELİ

Tuba Nur TÜRKELİ

Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close