3. Türkiye-Azerbaycan Kardeşlik Ödülleri Sahiplerini Buldu

TÜHA HABER / BHS GROUP Yönetim Kurulu Başkanı Atakan Taşur ve İstanbul-Azerbaycan Dostluk Derneği’nin organizasyonuyla bu yıl 3’üncüsü düzenlenen Türkiye-Azerbaycan Kardeşlik Ödülleri Gecesi iki ülkenin sanat, siyaset, spor, medya ve iş dünyasından önemli isimleri bir araya getirdi.

3. Türkiye-Azerbaycan Kardeşlik Ödülleri,  “Grand Hyatt İstanbul”da sahiplerini bulurken, gecede, iki ülkenin sanat, siyaset, spor, medya ve iş dünyasından önemli kişilerini bir araya getirdi.

Bu yıl 3. kez düzenlenen ödül töreni organizasyonu Atakan Taşur ve İstanbul-Azerbaycan Dostluk Derneği tarafından iki ülkenin birlik ve beraberliğini tüm dünyaya yayma amacıyla yapıldı. Gecenin organizatörü Atakan Taşur ve Hülya Ağasoy açılış konuşmasında; “Amacımız kardeş iki ülkenin en iyilerini bir arada getirerek bölünmez bütünlüğümüzü ve birlikteliğimizi tüm Dünya’ya yaymaktır” ifadelerine yer verdi.

Türkiye-Azerbaycan Kardeşlik Ödülleri gecesinde, (UHA) Uluslararası Haber Ajansı’da unutulmadı.

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı Yayın Koordinatörü, Gazeteci-Yazar-Eğitimci Veysel Kavrayan’da gecede ödüle layık görüldü.

Gecede Yılın En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi ödülünü alan Gülben Ergen yaptığı açıklamada, “Sımsıkı bağlarla kardeş olduğumuzu biliyoruz zaten. Ben Azerbaycan’a her gittiğimde ya da oradaki sevenlerimle sosyal medya üzerinden haberleştiğimde, mailleştiğimde her zaman son derece duygulanıyorum. Ve bu geceyi son derece önemseyerek geldim. Kardeşliğimizin altını çizmek için…” dedi.

Azerbaycanlı devlet sanatçı Melahat Abbasova gecede Yılın En İyi Kadın Tiyatro Oyuncusu seçildi. 28 yıldır Türkiye’de yaşadığını belirten Abbasova, bu ödülü almanın kendisi için gurur vericiği olduğunu söyledi.

En İyi Kadın Dizi Oyuncusu ödülünü alan isim ise Perihan Savaş olurken, Yılın Moda İkonu ödülünü Ivana Sert aldı. Panah S. İbrahimov Yılın En İyi Uluslararası İş Adamı, İsmail Küçükkaya Yılın En İyi Sabah Proğramı ”Çalar Saat”, Rıdvan Bıyık Yılın En İyi Haber Kanalı Show Haber, OKS Model Agency sahibi Oksana Kuznetsova Yılın En İyi Model Okulu, Sakit Mammadov Yaşam Boyu Onur Ödülü, Muammer Kapucuoğlu Klass Magazin Yılın En İyi Cemiyet Dergisi ile ödüllerini aldı.

Yılın En İyi Reytingli Sabah Proğramı ödülünü, Xezer TV’den “Herşey Dahil” proğramıyla Tarix Aliyev aldı. Tarix Aliyev ödül gecesiyle ilgili şunları kaydetti; “Bugüne kadar çok fazla ödüle layık görüldüm. Ancak bu ödül benim için ayrı bir gurur oldu. Türkiye ve Azerbaycan kardeşliğini vurgulayan bu ödül töreni için Atakan Taşur’a ve tüm emeği geçenlere teşekkür ederim. Bu ödülü Türkiye Mehmetçikleri ve Azerbaycan Askerleri için alıyorum.

Yılın En İyi Şifalı Taşlar ve Bioenerji Uzmanı Ödülü ise Belgin Dal’a gitti. Belgin Dal 3 yıldır üst üste bu ödülü alırken sahnede enerjisi ile Wilma Elles ve sunucuları kendine hayran bıraktı.

”İki devlet tek millet” duygusunun hakim olduğu ve Azerbaycan ile Türkiye’nin tanınmış simalarının yer aldığı gecede Serpil Tamur, Yıldız Kültür, Gökhan Türkmen, Azerbaycan İstanbul Konsolosu Hayyam Daşdemirov, Azerbaycan Konsolosu Ayaz Pirimov, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Burhan Kuzu, Furkan Palalı, Tuğba Özay, Bünyamin Sürmeli gibi tanıdık isimler de yer aldı.

[TÜHA Haber Ajansı , 17 Kasım 2019]

Şerife YÜCE YAVAŞOĞLU

Şerife YÜCE YAVAŞOĞLU

Şerife YÜCE, İzmit doğumlu olup, İlk, orta ve liseyi İzmit'te tamamladı.. Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Uzun yıllar İstanbul ve Kocaeli'nde öğretmenlik yaptı. 2008 yılında emekli oldu. TÜHA Eğitim & Yurt Dışı Danışmalık Şirketini kurdu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nde bir süre eğitim işlerini yürüttü. Diksiyon ve Güzel Konuşma eğitimleri verdi. (TÜHA) Türkuaz Uluslararası Haber Ajansı'nda Genel Yayın Yönetmeni. Halen küçük hikayeler. haber ve köşe yazıları yazıyor. Evli ve bir çocuk annesi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close