Türk ocaklarında ödüller sahiplerini buldu

TÜHA HABER : Türk Ocakları Genel Merkezi tarafından “Karacaahmet’te İlk Buluşma” adıyla düzenlenen ve Türk Ocakları, Millî Mücadele, I. Dünya Savaşı, Çanakkale’de Türk Ocakları konularını konu edinen hikâye yarışmasının sonuçları, seçici kurulun incelemesi sonucunda belirlendi.

‘Sonra’ isimli hikayesi ile Ali Çağan KAYA’ nın 1. Olduğu yarışmada, ‘İsimsiz Neferler’ isimli hikaye ile Funda Nur SÖNMEZ ve ‘Karacaahmet’ten Çanakkale’ye‘ isimli hikayesi ile Kocaeli Üniversitesi öğrencisi Sencer KUMTEPE 3. Oldu.

‘Deli Dumrul’ isimli hikaye ile Nisa ESER’in, ‘Umut ve Gözyaşı’ isimli hikayesi ile Zeynep Simla ÇAKAN’ın, ‘Bir Avuç Türk’ isimli hikaye ile Ramazan YAMAN’ ın mansiyon ödülü almaya layık görüldü.

Yarışmada 1. Olan hikaye 5.000TL, 2. Olan hikaye 3.000 TL, 3. Olan hikaye de 3.000 TL ödül almaya hak kazandı.

Türk Ocakları Kocaeli Şubesinde düzenlenen ve 3.’ lük ödülüne layık görülen hikayenin dinlendiği programın sonunda ödülün sahibi Sencer Kumtepeye Türk Ocakları Kocaeli Şubesi başkanı Yücel Alpay Demir’in öncülüğünde düzenlenen törende ocak ögrencileri tarafından plaket takdim edildi.

Törende konuşan şube başkanı Yücel Alpay Demir;
Türk Ocakları olarak özellikle Akademik tahsilleri olmak üzere Hayatın her alanında nitelikli, vasıflı, ahlaklı ve yetenekli bireylerin yetişmesine katkı sağlamaya Maddi manevi Emek harcamaya devam edeceğiz kapımız imkanlarımız kendini yetiştirmek isteyen bütün gençlere açıktır diyerek Öykü yarışmasında Kocaeli’den katılarak 3 olan Sencer Kumtepeye Teşekkür etti.

[TÜHA Haber Ajansı, 15 Kasım 2019]

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

‘Pelin Çift ile Gündem Ötesi’ her Cuma saat: 00.15’te TRT 1 Ekranlarında..

Şerife YÜCE YAVAŞOĞLU

Şerife YÜCE YAVAŞOĞLU

Şerife YÜCE, İzmit doğumlu olup, İlk, orta ve liseyi İzmit'te tamamladı.. Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Uzun yıllar İstanbul ve Kocaeli'nde öğretmenlik yaptı. 2008 yılında emekli oldu. TÜHA Eğitim & Yurt Dışı Danışmalık Şirketini kurdu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nde bir süre eğitim işlerini yürüttü. Diksiyon ve Güzel Konuşma eğitimleri verdi. (TÜHA) Türkuaz Uluslararası Haber Ajansı'nda Genel Yayın Yönetmeni. Halen küçük hikayeler. haber ve köşe yazıları yazıyor. Evli ve bir çocuk annesi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close