Ordu’da Şehitler Dualarla Yad Edildi

TÜHA HABER / Ordu Valiliğince, Ordu Garnizon Şehitliğinde düzenlenen programla, şehitler, Kur’an-ı Kerim okunarak ve dualar edilerek, yad edildi.

Mustafa Kemal ATATÜRKŞehitlerin ruhuna ithafen Kur’an-ı Kerim okunmasıyla başlayan program, İl Müftü Vekili Avni Bolat’ın yaptırdığı dua ile devam etti.

Yapılan duanın ardından İçişleri Bakan Yardımcısı Prof.Dr.Tayyip Sabri Erdil, Vali Vekili Adem Öztürk ve protokol mensupları tarafından Ordu Şehitliğinde bulunan şehitlerin kabirlerine karanfil bırakılarak, dua edildi.

Ordu Garnizon Şehitliğinde gerçekleştirilen programa, İçişleri Bakan Yardımcısı Prof.Dr. Tayyip Sabri Erdil, Vali Vekili Adem Öztürk, AK Parti Ordu Milletvekili Ergün Taşçı, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Mehmet Hilmi Güler, Vali Yardımcısı Ekrem Ballı, Altınordu Kaymakam Vekili Burhanettin Yavaşi, İl Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan, İl Jandarma Komutanı Albay Tolunay Başer, Ordu Askerlik Şubesi Başkanı Binbaşı Ahmet Meydan, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Ordu Şube Başkanı Hasan Kaplan, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Başkanı Mehmet Ali Gümüşkaya, Polis Şehitleri ve Malül Gazileri Yardımlaşma Derneği Başkanı Şenel Şahin, daire müdürleri, askeri erken, muharip gaziler ve şehitlerin yakınları katıldı.

Öte yandan, Kurban Bayramı’nın birinci günü ziyaret ve kutlama programı; aynı gün saat 13.30’da Vali Seddar Yavuz ve beraberindeki protokol mensuplarının Ahmet Cemal Mağden Huzurevi’ni ziyareti gerçekleştirildi.

Saat 13.30’da gerçekleştirilecek Huzurevi ziyareti ile başlayan kurum ziyaretleri; saat 14.00’de İl Jandarma Komutanlığı, saat 14.30’da İl Emniyet Müdürlüğü, saat 15.00’de Çocuk Evi ziyareti ile devam etti ve bu kurumlarda görev yapan personellerle bayramlaşma merasimi yapıldı.

Kurum ziyaretlerinin ardından, saat 16.00’da, Ordu Öğretmenevi’nde, Halk İle Bayramlaşma programı icra edildi..

HABER : Tuba Nur TÜRKELİ

ORDU, TÜHA HABER

Tuba Nur TÜRKELİ

Tuba Nur TÜRKELİ

Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close