4 bin turizm çalışanına eğitim

TÜHA HABER / 2020 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı kapsamında turizmle ilgili yapılacak çalışmalar da belli oldu.

2020 yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programında yer alan hedeflere göre Turizm sektörü çalışanları için Kültür ve Turizm Bakanlığınca düzenlenen eğitim programlarına sektörün daha fazla katılım sağlamasına yönelik çalışmalar yapılacak ve talebi karşılayacak şekilde eğitimler verilecek. Bakanlıkça 4 bin sektör çalışanına eğitim verilecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında yenilenen protokol çerçevesinde turizm alanındaki 50 Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi konaklama tesisleri ile eşleştirilerek öğrencilere işletmelerce burs verilmesi ve staj yaptırılması sağlanacak.

Turizm tesislerinde çalışan personel için lojman yapımına imkan tanıyacak kamu taşınmazları tespit edilecek, bunların tasarruf haklarının Bakanlığa devrine yönelik iş ve işlemler yürütülecek, tasarruf hakları alınan taşınmazların tahsisi için şartname hazırlanacak.

ANKARA, TÜHA Haber Ajansı

Şerife YÜCE YAVAŞOĞLU

Şerife YÜCE YAVAŞOĞLU

Şerife YÜCE, İzmit doğumlu olup, İlk, orta ve liseyi İzmit'te tamamladı.. Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Uzun yıllar İstanbul ve Kocaeli'nde öğretmenlik yaptı. 2008 yılında emekli oldu. TÜHA Eğitim & Yurt Dışı Danışmalık Şirketini kurdu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nde bir süre eğitim işlerini yürüttü. Diksiyon ve Güzel Konuşma eğitimleri verdi. (TÜHA) Türkuaz Uluslararası Haber Ajansı'nda Genel Yayın Yönetmeni. Halen küçük hikayeler. haber ve köşe yazıları yazıyor. Evli ve bir çocuk annesi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close