‘Vesayet sistemi artık geride kaldı’

TÜHA HABER / AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, “Yeni sistemde revize her zaman mümkün” dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, (UHA) Uluslararası Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada, parlamenter sisteme dönme taleplerinin tamamen art niyetli, hükümet olmadan hükmetmeye alışan vesayet sevdalılarının gündem oluşturma çabası olduğunu hatırlatarakj, eski sistemin eskide kaldığını ve yeni sistemde revizenin her zaman mümkün olduğunu ifade etti.

367 hatırlatması

Bülent Turan,  bir dayatmadan değil ihtiyaçtan doğan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin, yapılan referandum sonucuna göre millet iradesi esas alınarak hayata geçirildiğini söyledi.

Türkiye’nin yürüyüşüne güç katan yeni sistemin tamamıyla bir halk kazanımı olduğuna dikkat çeken Turan, dünyada halkların, hiçbir demokratik kazanımını geri vermediğinin altını çizdi.

Bülent Turan, Türkiye için sistem tartışmalarının artık geride kaldığını belirterek, eski parametrelerle yeni sistemin okunamayacağına da  vurgu yaptı

Dünyanın evrildiği, dengelerin yeniden belirlendiği bir dönemde olunduğuna, Türkiye’nin de önemli süreçler yaşadığına açıklayan Turan,  bunu iyi okumak ve bu doğrultuda hamleler yapmak gerektiğini, CHP’nin öncülük ettiği 367 krizini, uzun zaman Cumhurbaşkanı seçilememesini ve bunun maliyetlerini hatırladıklarını belirtti.

Kararlar artık hızlı alınıyor

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Cumhurbaşkanlığı Sistemi’nin, bazılarının iddia ettiği gibi tıkanıklık getiren bir sistem olmadığınının altını çizdi.

Bülent Turan, yeni sistemin aksine daha hızlı karar alınabilen, yeniliklere hızlı adapte olunabilen, insan kıymetlerini daha etkin ve verimli kullanabildiği reformist bir yönetim sistemi olduğunu kaydetti.

(TÜHA) Türkuaz Uluslararası Haber Ajansı /ANKARA (TBMM)

Tuba Nur TÜRKELİ

Tuba Nur TÜRKELİ

Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close