24 Haziran Seçimleri ve Türkiye’nin Geleceği

Avrupalı ülkelerin 24 Haziran seçimlerine yaklaşımı, partilerin seçim stratejileri, ittifakların seçim sürecine etkileri ve seçim sonrası Türkiye’nin siyasi atmosferi gibi birçok konu masaya yatırılacaktır…

trt 1 ile ilgili görsel sonucuTürkiye 24 Haziran’da seçime gidiyor. Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı operasyonlarının yapıldığı ve dış politikada kritik aşamalardan geçildiği bir dönemde yapılacak seçimin nasıl bir siyasi atmosferde gerçekleşeceği ise merak konusu.

Bu kapsamda, muhalefet partilerinin çatı aday girişimleri, gerçekleştirilen ittifak pazarlıkları ve seçim stratejilerinin yanında seçimlerin Türkiye’nin iç ve dış politikasındaki yansımaları önemli hususlar olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bu bağlamda SETA Avrupa’da paneller düzenleyerek Türkiye’deki seçim atmosferini tartışacak ve seçimlerin iç ve dış politika üzerindeki yansımalarını ele alacak.

İlgili panellerde cumhurbaşkanı adayları, seçim vaatleri, Türkiye’deki siyasi sistemin dönüşümü, Avrupalı ülkelerin 24 Haziran seçimlerine yaklaşımı, partilerin seçim stratejileri, ittifakların seçim sürecine etkileri ve seçim sonrası Türkiye’nin siyasi atmosferi gibi birçok konu masaya yatırılacaktır.

Panel tarihleri ve şehirler aşağıda yer almaktadır. Diğer detaylar ayrıca duyurulacaktır.

  1. PANEL 25 Mayıs Cuma Berlin
  2. PANEL 26 Mayıs Cumartesi Hamburg
  3. PANEL 27 Mayıs Pazar Amsterdam
  4. PANEL 30 Mayıs Çarşamba Frankfurt
  5. PANEL 31 Mayıs Perşembe Dortmund
  6. PANEL 1 Haziran Cuma Köln
  7. Panel 1 Haziran Cuma Stuttgart
  8. PANEL 2 Haziran Cumartesi Brüksel
  9. Panel 2 Haziran Cumartesi Münih
  10. PANEL 3 Haziran Pazar Nürnberg

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close