2018 Avrupa İslamofobi Raporu Projesi Paneli

TÜHA HABER / SETA Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı tarafından,17 Ekim 2019 tarihinde Ankara ofisinde ‘2018 Avrupa İslamofobi Raporu Projesi’ konusunda bir Açılış Paneli gerçekleştirilecek.

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı‘nda yer alan haberde, 2015, 2016 ve 2017 raporlarından sonra SETA, 34 Avrupa ülkesini kapsayan Avrupa İslamofobi Raporu (EIR) 2018’i de yayımladı.

Çoğunlukla görmezden gelinen ve yanlış anlaşılan İslamofobi Avrupa genelinde milyonlarca Müslüman vatandaşın hayatını etkileyen, Avrupa ülkelerinin iç güvenliğini zayıflatan ve yabancı düşmanı grupların yükselişini güçlendiren ciddi bir tehdit haline geldi.

Bu çerçevede EIR 2018’deki bulguları kamuoyuyla paylaşmak için SETA 17 Ekim 2019 tarihinde Ankara ofisinde bir panel düzenleyecektir.

Etkinliğin ilk bölümünde Katılım Öncesi Yardım Aracı (IPA) kapsamında Avrupa Birliği (AB) ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından ortak finanse edilen Sivil Toplum Diyaloğu Programı kapsamında desteklenen EIR 2018 için bir açılış töreni yapılacak.

Bu bölümde, SETA Genel Koordinatörü Prof. Dr. Burhanettin Duran, AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Christian Berger ve Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB İşleri Direktörü Büyükelçi Faruk Kaymakcı ve konu ile ilgili görüşlerini paylaşacak.

Etkinliğin ikinci bölümünde ise EIR 2018’deki temel bulgular tartışılacaktır. SETA Brüksel Koordinatörü ve EIR editörlerinden Enes Bayraklı’nın moderatörlüğünü yapacağı bu bölümde raporun diğer editörü Salzburg Üniversitesi Öğretim Üyesi Farid Hafez raporun genel bulgularını paylaşacak.

Daha sonra rapor yazarlarından Leyla Yıldırım ve Ali Hüseyinoğlu kendi bölümleri olan Hollanda ve Yunanistan’daki İslamofobi ile ilgili sunum yapacaklar.

Panel tüm katılımcılara açık olup ve simültane tercüme yapılacak.

Detaylı bilgi için: Mehmet Boyraz, mboyraz@setav.org ve Léonard Faytre, lfaytre@setav.org

2018 Avrupa İslamofobi Raporu Projesi Açılış Paneli #EIR2018


 • Tarih : 17/10/2019
 • Saat :13:00 : 16:00
 • Yer : SETA Ankara
 • Bitiş  : 17/10/2019
 • Adres : Nenehatun Cd. No:66 GOP/Çankaya/Ankara

LCV & DETAYLI BİLGİ İÇİN : Mehmet Boyraz ve Léonard Faytre – Mehmet Boyraz, mboyraz@setav.org | Léonard Faytre, lfaytre@setav.org


 • Moderatör :

  AÇILIŞ TÖRENİ

  Saat: 13.00-14.00

  Açılış Konuşmacıları:

  Prof. Dr. Burhanettin Duran, SETA Genel Koordinatörü

  Christian Berger, AB Türkiye Delegasyonu Başkanı

  Büyükelçi Faruk Kaymakcı, Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı

  2018 Avrupa İslamofobi Raporu Sunumu

  Saat: 14.00-16.00

  Moderatör: Enes Bayraklı, SETA Brüksel

 • Konuşmacılar :Farid Hafez, Salzburg Üniversitesi ve Georgetown Üniversitesi Bridge InitiativeLeyla Yıldırım, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi

  Ali Hüseyinoğlu, Trakya Üniversitesi

ANKARA, TÜHA Haber Ajansı

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

‘Pelin Çift ile Gündem Ötesi’ her Cuma saat: 00.15’te TRT 1 Ekranlarında..

Şerife YÜCE YAVAŞOĞLU

Şerife YÜCE YAVAŞOĞLU

Şerife YÜCE, İzmit doğumlu olup, İlk, orta ve liseyi İzmit'te tamamladı.. Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Uzun yıllar İstanbul ve Kocaeli'nde öğretmenlik yaptı. 2008 yılında emekli oldu. TÜHA Eğitim & Yurt Dışı Danışmalık Şirketini kurdu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nde bir süre eğitim işlerini yürüttü. Diksiyon ve Güzel Konuşma eğitimleri verdi. (TÜHA) Türkuaz Uluslararası Haber Ajansı'nda Genel Yayın Yönetmeni. Halen küçük hikayeler. haber ve köşe yazıları yazıyor. Evli ve bir çocuk annesi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close