1944 Kırım Sürgünü ve Soykırım kınandı

TÜHA HABER / Türk Ocakları Kocaeli Şubesi, 1944 Kırım Sürgünü ve Soykırım dolayısıyla basın açıklaması yaptı.

Türk Ocakları Kocaeli Şubesi Başkanı Yücel Alpay demir, basın açıklamasında; Allah‘ ın dinine ve insanlığa hizmeti ülkü edinen necip Türk Milletine, var olduğu günden beri , insanlık dışı saldırılarının ve soykırım girişimlerinin hiç eksik olmadığını ifade etti..

Yücel Alpay demir, Kırımda, Ahıska’ da , Balkanlar’ da , Özbekistan’ da , Suriye’ de , Irak’ ta , Azerbaycan’ da ve Doğu Türkistan’ da yaşayan soydaşların, hatırlamak bile istemediği pek çok acıya sahip olmasına rağmen , şerefli tarihi ile savaş meydanında dahi asaletli davranışları ile hatırlandığını söyledi..

Muhakkak yaratılan her canlı şerefli yaratılmıştır ancak; var oluşundaki şeref, haysiyet ve merhamet duygusunun sorumluluğunu her millet yüce Türk Milleti gibi sahiplenmemiş sürdürememiştir.

“Yüce Türk Milletinin savaşlarda emsallerine karşı gösterdiği merhamet maalesef düşmanlarımız tarafından savaş dışında Türk Milletinin kadın çoluk çocuk ve yaşlılarına dahi gösterilmemiştir” diyen Yücel Alpay demir, “Türk Ocakları Kocaeli Şubesi olarak yaşadığı coğrafyanın onur timsali olan Kırım Türklerine 18 mayıs 1944’ de uygulanan insanlık dışı soykırımı ve insanlık dışı şartlarda mecbur edilen sürgünü lanetliyor şehit olanları rahmet minnet ve dua ile anıyoruz” dedi.

Yücel Alpay demir açıklamasında, bu sürgün ve soykırımı gerçekleştiren Dönemin Sovyetler birliğini yani bu günkü adıyla Rusya’ yı yaptıkları insanlık dışı katliamlardan dolayı kınıyor ve lanetlediğine dikkat çekti..

Türk Ocakları Kocaeli Şubesi Başkanı Yücel Alpay demir, açıklamasının son bölümünde, “Yüce Türk Milleti ve Devletimiz bilmelidir ki, İslam dünyasının sorunlarına ve dünyada cereyan eden olaylara harcadığımız enerjiyi zamanı ve parayı Türk soydaşlarımıza ve Turan coğrafyamıza harcarsak işte o zaman eski günlerimize geri döner, ancak o zaman İslam coğrafyasına adalet , huzur ve barış getirebiliriz.

Bu duygu ve düşünceler ile Kırımın tekrar özgür ve bağımsız bir Türk Devleti olmasını arzu ettiğimizi belirtir, Türk Ocaklılar olarak Kırım Davasına bir Mustafa Abdül Cemil Kırımoğlu gibi sahip çıkacağımızın bilinmesini arzu ederiz” şeklinde kaydetti.

 

 

(TÜHA) Türkuaz Uluslararası Haber Ajansı / KOCAELİ

Tuba Nur TÜRKELİ

Tuba Nur TÜRKELİ

Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close