192 lüks otel başvuruda bulundu

TÜHA HABER / Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, turizm alanında açılan iş garantili meslek eğitim merkezlerine büyük bir ilgi olduğunu ifade etti.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, turizm alanında açılan iş garantili meslek eğitim merkezlerinin gıda, sağlık, sanayi ve teknoloji gibi alanlarda da yaygınlaştırılacağını söyledi.

Turizm sektöründeki okulların büyük bir karşılık bulduğunu belirten Selçuk, “Bu kapsamda 11 okul açtık, başarı ve ilerleme çok iyi durumda. Biz bunu Türkiye’nin ara elaman başta alanda eleman ihtiyacı olan tüm sektörlerine yayma kararı aldık. Yani diplomayı alanın, elinde 3 dil ile işinin hazır olduğu bu merkezlerden yüzlerce açacağız. Ekonomiyi hareketlendirecek. Amacımız eğitimi ekonomi ile örtüştürmek” diye konuştu.

Lüks oteller yarışa girdi

Meclis’ten yasanın geçmesinin ardından 1 ayda sayının yüzde 77’ye çıktığını belirten Bakan Selçuk, bu liselere talebin yoğun olduğunu söyledi.

Selçuk, “Lüks ve büyük oteller kendi içlerinde okul açmamız için yarışa girdi. 192 lüks otel bu kapsamda yeni başvuruda bulundu, halen de başvuru geliyor. Yakın zamanda sektör bazlı yeni meslek eğitim merkezleri hayata geçecek” dedi.

[TÜHA Haber Ajansı , 19 Kasım 2019]

Şerife YÜCE YAVAŞOĞLU

Şerife YÜCE YAVAŞOĞLU

Şerife YÜCE, İzmit doğumlu olup, İlk, orta ve liseyi İzmit'te tamamladı.. Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Uzun yıllar İstanbul ve Kocaeli'nde öğretmenlik yaptı. 2008 yılında emekli oldu. TÜHA Eğitim & Yurt Dışı Danışmalık Şirketini kurdu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nde bir süre eğitim işlerini yürüttü. Diksiyon ve Güzel Konuşma eğitimleri verdi. (TÜHA) Türkuaz Uluslararası Haber Ajansı'nda Genel Yayın Yönetmeni. Halen küçük hikayeler. haber ve köşe yazıları yazıyor. Evli ve bir çocuk annesi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close